Spojte se s námi


Fotbal

Messi přiznává, že MLS není kvalitní jako evropské soutěže. Promluvil také o konci v reprezentaci Argentiny

Lionel Messi si nyní dopřává volné chvíle a užívá si také krátké období bez fotbalu. Poslední duely odehrál v dresu Argentiny poté, co měsíc nehrál soutěžní duel. Od léta přitom úřadoval v zámořské MLS a soutěžích s ní spjatých. Jak kvalitu fotbalu v USA vnímá a jak dlouho ještě hodlá reprezentovat?

Publikováno

dne

Lionel Messi si nyní dopřává volné chvíle a užívá si také krátké období bez fotbalu. Poslední duely odehrál v dresu Argentiny poté, co měsíc nehrál soutěžní duel. Od léta přitom úřadoval v zámořské MLS a soutěžích s ní spjatých. Jak kvalitu fotbalu v USA vnímá a jak dlouho ještě hodlá reprezentovat?

Po dvou zejména po životní stránce utrápených letech v Paříži se Lionel Messi v létě vydal do Spojených států amerických, když se upsal Interu Miami. Život na Floridě si maximálně užívá, stejně tak i hru. Navíc má poněkud volnější režim, než jaký by měl v Evropě.

Může tak trávit více času s rodinou a užít si, že není pod tak obřím tlakem, pod nímž byl celé roky v Evropě. A že je šťastný mimo hřiště? To jde znát i na hřišti. Kvůli zdravotním trablům toho sice za Miami neodehrál tolik, ale jeho vliv byl znatelný.

Když hrál, tak Miami téměř neprohrávalo. Navíc Messi dotáhl tým k první klubové trofeji v historii. Celkově odehrál 14 soutěžních utkání s bilancí 11 vstřelených gólů a 5 asistencí.

V týmu má navíc staré známé. Opět si užívá fotbal se Sergiem Busquetsem či Jordi Albou, v posledních měsících se mluví také o tom, že by Inter mohl posílit Luis Suárez, další přítel argentinské legendy.

Nicméně nelze vůbec říct, že by snad Messi na fotbal zanevřel. Chce ještě stále hrát na nejvyšší úrovni a být užitečný zejména v reprezentaci Argentiny. Právě ve spojitosti s tímto tématem promluvil v médiích.

Messi mluví o kvalitě MLS i své pozici v reprezentaci

Lionel Messi dotáhl Argentinu v Kataru k vytouženému titulu mistrů světa. Od té doby jako kdyby z něho spadla veškerá tíha. Navíc získal osmý Zlatý míč. Je nejlepším fotbalistou historie. Nemá komu co dokazovat.

Proto ani nemá potřebu nikoho přesvědčovat o tom, že by snad MLS byla nějak extrémně kvalitní, jako to dělají například hráči, kteří míří do Saúdské Arábie, aby tvrdili, že se jedná o dobrou ligu se skvělými hráči, která se může stát tou nejlepší.

A co jeho pozice v reprezentaci? Mohl by ukončit kariéru, nicméně jak se zdá, dokud bude užitečný, chce stále týmu pomáhat.

„Řekl jsem to již několikrát a stále je to stejné. Vždy se budu snažit být co nejužitečnější pro tým. Jako první vím, kdy můžu týmu Argentiny něco nabídnout a kdy ne. Jsem si také vědom toho, že jsem šel do méně kvalitní ligy. Dokud budu mít pocit, že jsem v pořádku a mohu být pro tým prospěšný, budu reprezentovat,“ cituje Messiho server Goal.

Messi se do konce roku na hřišti neobjeví. Jeho fanoušci tak musí na jeho další kouzla čekat do roku 2024. Ten mimochodem bude pro Argentinu velký, jelikož by ráda získala trofej pro vítěze Copa América.

Zdroj: Goal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené