Spojte se s námi


Fotbal

Messi opěvován Federerem: Je to kouzelník a umělec. Nemrkejte, když vstupuje na hřiště

Lionel Messi byl časopisem TIME vybrán mezi 100 nejvlivnějších lidí v roce 2023. Při této příležitosti se na jeho adresu vyjádřil legendární Roger Federer, který na argentinskou hvězdu pěje ódy.

Publikováno

dne

Lionel Messi byl časopisem TIME vybrán mezi 100 nejvlivnějších lidí v roce 2023. Při této příležitosti se na jeho adresu vyjádřil legendární Roger Federer, který na argentinskou hvězdu pěje ódy.

Mistr světa a držitel sedmi Zlatých míčů se dočkal velké pocty. Magazín TIME jej totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí roku 2023. Hvězda PSG se tak může chlubit dalším zajímavým oceněním své kariéry a svého umu.

Lionel Messi i ve svých 35 letech patří k nejlepším hráčům planety. Dává góly, sbírá asistence. Ani Kylian Mbappé v této sezoně na svého zkušenějšího spoluhráče nestačí a vidí to tak i statistické servery, které hráče známkují.

Argentinec navíc stále zvládá i fyzicky nesmírně náročnou francouzskou ligu. A nyní na něj pěje ódy jedna z největších sportovních ikon nejen své generace. Roger Federer má pro fotbalovou modlu pouze slova chvály.

„Jeho rekordy netřeba popisovat. Co mě na něm udivuje, je jeho konzistentní velikost po tak dlouhou dobu. Je těžké se takto držet na vrcholu. Dribluje jako kouzelník, jeho přihrávky jsou uměleckým dílem. Jeho nastavení a ambice jsou mimo mé chápání,“ cituje TIME Federera.

Držitel hned dvaceti grandslamových titulů přiznává, že až nyní, když jeho kariéra končí, si uvědomuje, jakou tíhu vlastně sportovci musí nést a v každodenním životě si to ani neuvědomují.

„Fotbalistovi, jakým je Messi, musí přijít ta tíha ještě o to masivnější, jelikož reprezentuje jak světově uznávaný klub, tak vášnivou zemi,“ dodal Švýcar.

Federer také přiznal, že si vítězství Argentiny na mistrovství světa užil. Zejména to, jak miliony fanoušků v Buenos Aires oslavovaly titul v ulicích.

Na závěr legendární tenista ještě podotkl, že Messi může inspirovat budoucí generace a že doufá, že Messiho jedinečnou kreativitu uvidíme ještě nějakou dobu. „Nemrkejte, když Messi vstupuje na hřiště. Může vám uniknout něco neuvěřitelného,“ uzavřel vyjádření.

Zdroj: Time, FIFA, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.