Spojte se s námi


Fotbal

Messi mluví po postupu do finále Copa América o posledních bitvách: Musíme si to užívat. Co na to kouč Argentiny?

Argentina v noci porazila Kanadu a dostala se do finále turnaje Copa América. Nechyběl u toho Lionel Messi, který nejenže vstřelil gól, ale také byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. Co po utkání zaznělo z jeho úst a jak reaguje trenér Lionel Scaloni?

Publikováno

dne

Argentina v noci porazila Kanadu a dostala se do finále turnaje Copa América. Nechyběl u toho Lionel Messi, který nejenže vstřelil gól, ale také byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. Co po utkání zaznělo z jeho úst a jak reaguje trenér Lionel Scaloni?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Argentina je prvním finalistou Copa América
  • Lionel Messi vstřelil první gól na turnaji
  • Po zápase promluvil o posledních bitvách

Lionel Messi naskočil v noci do svého čtvrtého utkání na letošním turnaji Copa América a opět potvrdil svou důležitost pro argentinskou reprezentaci. I ve 37 letech je klíčovým hráčem a třebaže na turnaji i v argentinském výběru najdeme hráče s lepšími čísly, co se týká gólů a asistencí, držitel osmi Zlatých míčů stále ukazuje, že do starého železa nepatří.

Dosud měl na kontě jedinou asistenci, zato však vytvořil hned několik šancí a sám jich pár neproměnil, včetně jedné penalty. Přesto se prvního gólu přeci jen dočkal. A v důležité chvíli. V semifinále s Kanadou.

Argentinu poslal nejprve do vedení talentovaný Julián Álvarez v první půli. Krátce po startu druhého dějství se prosadil i Messi. Ne sice nějak úchvatně, ale gól se počítá. Jeho tým se mohl uklidnit a stačilo si zbytek duelu pohlídat.

To svěřenci Lionela Scaloniho dokázali a vyhráli nad Kanadou 2:0. Nyní jen čekají na jméno soupeře. Bude jím buď Uruguay, nebo Kolumbie

Lionel Messi mluví o posledních bitvách

Čím dál větším tématem je, co bude dělat Lionel Messi, až skončí šampionát, ať už dopadne jakkoliv. Ukončí reprezentační kariéru? Bude pokračovat? Fanoušci pochopitelně doufají, že si kouzla zřejmě nejlepšího fotbalisty historie budou moci na nejvyšší úrovni ještě nějakou chvíli užívat.

Sám Argentinec nicméně po postupu do finále vzbudil mírné obavy. „Prožívám to, jako kdyby to byla poslední Copa América. Uvědomuju si, že to jsou poslední bitvy. A zplna si je užívám. Není jednoduché být znovu ve finále. Musíme si to užít. Užít si každý moment,“ vyjádřil se pro TyC Sports.

Na tato slova pochopitelně reagoval trenér Lionel Scaloni: „Musíme mu nechat prostor. On ví, že my nebudeme ti, kdo mu zavřou dveře. Může s námi zůstat, jak dlouho bude chtít. I když půjde do důchodu. Ať se rozhodne podle toho, jak to cítí.“

Zdroj: TyC Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.