Spojte se s námi


Fotbal

Messi do Barcelony? Visí to ve vzduchu, říká kouč Xavi

Sezona spěje ke konci, blíží se letní přestupové období a spolu s tím i konce smluv. Volným hráčem se stane s největší pravděpodobností také Lionel Messi. Vrátí se nejlepší fotbalista historie do Barcelony?

Publikováno

dne

Sezona spěje ke konci, blíží se letní přestupové období a spolu s tím i konce smluv. Volným hráčem se stane s největší pravděpodobností také Lionel Messi. Vrátí se nejlepší fotbalista historie do Barcelony?

Barcelona si došla pro ligový titul a prakticky už jen jediný bod či ztráta Lens od zisku trofeje pro mistra Francie dělí PSG. Pojítko mezi oběma týmy je pochopitelně legendární Lionel Messi.

Argentinec ve Francii získá svůj druhý ligový titul ve dvou sezonách. Aby toho s pařížským celkem zvládl více, to mu bohužel nebylo přáno. Nutno dodat, že i kvůli nekoncepční přestupové politice klubu.

Do PSG dorazil z Barcelony. A v létě dost možná poputuje opačným směrem. Nic však není jisté. Renomovaný novinář Fabrizio Romano stále ujišťuje, že o své budoucnosti se bude mistr světa a držitel sedmi Zlatých míčů rozhodovat až po sezoně.

Prozatím se ví o astronomické nabídce, kterou Messi dostal od saúdskoarabského celku Al-Hilal, a pochopitelně zájmu Barcelony. V den, kdy Katalánci získali titul, se v ulicích Barcelony skandovalo Messiho jméno.

Sám prezident klubu navíc prohlásil, že udělá vše, co bude moct, aby dostal klubovou legendu na místo, kam patří. Tedy na Camp Nou.

Nyní o přestupu promluvil i trenér Xavi Hernández, který s Messim strávil několik let v základní sestavě Blaugranas. „Visí to ve vzduchu, záleží to na spoustě věcí,“ cituje jej portál Mundo Deportivo.

„Je to úžasný hráč, jsme kamarádi. Uvidíme, jestli se to stane. Hodně bude záležet na tom, jaké má Leo záměry,“ dodal Xavi.

Za zmínku stojí, že jen v klubovém dresu v této sezoně Messi nasbíral 20 gólů a 20 asistencí v rámci všech soutěží. Stačilo mu na to 39 utkání. Ve 35 letech fenomenální bilance. Je v rámci top pěti lig jediným hráčem, který má 20 gólů i asistencí.

Zdroj: Mundo Deportivo, FC Barcelona, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.