Spojte se s námi

La Liga

Messi či Ronaldo? Nejhodnotnějším fotbalistou planety je podle CIES Football Observatory někdo úplně jiný

Zveřejněno

dne

Jak už to bývá pravidlem, CIES Football Observatory nás i po novém roce zahrnuje zajímavými informacemi, statistikami či průzkumy. První novoroční informací je zveřejnění stovky aktuálně nejhodnotnějších fotbalistů na světě. To se samozřejmě týká evropských top pěti ligových soutěží.

Embed from Getty Images

Zajímavým faktem určitě je, že hned 27 fotbalistů má hodnotu vyšší než 100 milionů eur. Z toho jich 16 pochází z Premier League, 5 ze španělské La Ligy, 3 zástupce zde má Serie A. Dva hráči nad hodnotu 100 milionů pak působí ve francouzské Ligue 1 a jednoho zástupce zde má i Bundesliga.

A jak to vypadá s národnostmi hráčů, jež mají hodnotu nad 100 milionů? Najdeme tu 11 národností, z nichž největší počet hráčů má Brazílie (6), Anglie (5), Francie (5), Argentina (2), Portugalsko (2), Belgie (2), Německo (1), Senegal (1), Uruguay (1) a Itálie (1).

A zde můžete vidět, jak vypadá sestava 20 nejhodnotnějších hráčů planety:

Zdroj: football-observatory.com

Nejhodnotnějším hráčem tedy je francouzský supertalent Kylian Mbappé. Překvapením určitě je postavení Lionela Messiho či Cristiana Ronalda, kteří jsou dlouhodobě nejlepšími hráči planety a ani jeden z nich se nenachází v první pětce. Na Portugalce dokonce vyšla až devatenáctá pozice. Hodně překvapivé pak může pro leckoho být i umístění Harryho Kanea na druhé pozici a Romelu Lukaku na osmé pozici také může někoho zaskočit.

Celou tabulku, kde je zahrnuto všech 100 nejhodnotnějších fotbalistů planety, můžete najít zde.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. cobo

    10.1.2019 na 12:57

    kde je ta bundesliga??
    Jinak k postavení CR a Messi, zjevně se tam promítá i věk/perspektiva. Ale i tak..Kane druhej, Lukaku, Sterlin v top 10? Nevím no….

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama