Reklama

Messi: Chtěl bych si zkusit zahrát MLS a jednou se do Barcelony vrátit. Kde bude hrát v příští sezóně?

Lionel Messi se v rozhovoru pro La Sexta nezvykle otevřel a sdělil věci, které byly na povrchu zřejmé. “Nebyl jsem v Barceloně šťastný,” uvedl k začátku sezóny, kdy mu nebylo umožněno odejít. Co dalšího v rozhovoru uvedl?

Zdroj: Twitter | Valentin Wainerman

Messimu končí v létě smlouva a tak se logicky rojí spekulace, kde bude hrát příští sezónu. “Nejsem si ničím jistý, dokud rok neskončí. Počkám, až skončí tahle sezóna, teď se soustředím na vyhrávání titulů a ne na jiné věci.”

“Nevím, jestli odejdu, nebo ne, ale jestli ano, chtěl bych odejít nejlepším možným způsobem. Jestli odejdu, chtěl bych se jednou vrátit do tohoto města i do klubu. Barcelona je mnohem větší než jakýkoliv jiný klub. Doufejme, že nový prezident bude dělat věci správně,” uvedl ke své budoucnosti Lionel Messi.

Jakou ligu by si Argentinec chtěl vyzkoušet? “Vždycky jsem říkal, že bych si chtěl zahrát v lize v USA, ale ne teď. Nepřemýšlím nad tím, jak skončí sezóna, nebylo by dobré, kdybych teď říkal co udělám, protože to ani sám nevím,” říká Messi.

Barcelonský útočník se také vyjádřil ke svým plánům do budoucna. “Chtěl bych zůstat u fotbalu, ale ne trenérem. Nevidím sám sebe jako trenéra, ale rád bych byl sportovním ředitelem a přivádět hráče, které bych já chtěl,” sděluje 33letý křídelník.

Ve Španělsku se často objevují hlasy, že Barcelonu řídí už teď a že má enormní vliv na přestupy hráčů. “Když říkají, že Messi vládne kabině, tak mě to trápí. Spousta lidí to bere jako hotovu věc. Lidi věří všemu, co se napíše v novinách nebo řekne v televizi. Mluví se o tom v Barceloně i v Argentině, že za ní hrají jen mí kamarádi.”

V létě málem opustil klub svého srdce, za který nastupuje již od útlého věku. “Přišlo mi, že jsem potřeboval změnu. Moje hlava potřebovala vypadnout od všech problémů. Byl to rok transformace, mladých lidí. Ale já chtěl bojovat o Ligu mistrů a La Ligu,” uvádí důvody svojí nespokojenosti Messi.

“Chtěl jsem odejít a chtěl jsem to udělat správně. Prezident ale začal filtrovat věci, abych zůstal a udělal tím ze mě toho špatného. Bylo to neuvěřitelně těžké rozhodnutí, opustit klub mého života, myslím, že není lepší město než je Barcelona. Moje rodina se nechtěla stěhovat,” sdělil Messi, proč nakonec zůstal.

“Několikrát jsem řekl prezidentovi, že chci odejít. Ten fax, co jsem poslal, byl způsobem, jak mojí žádost vyjádřit oficiálně, říct to se vší vážností. Pokud by jsme šli k soudu, vyhrál bych ho, protože mi to potvrdilo spoustu právníků.

Lionel Messi měl totiž ve smlouvě zabudováno, že rok před koncem smlouvy může odejít zadarmo. Podle kontraktu měl na tuto možnost právo do 30. června, Messi žádost podal až v srpnu.

Kontroval však tím, že mimořádně byla sezóna řádně ukončena až v srpnu, platnost této možnosti tak připadá na faktický konec sezóny. Messi se ale nakonec rozhodl netahat svůj milovaný klub po soudech a tak nakonec zůstal.

To vše dosvědčuje Messiho špatný vztah s bývalým prezidentem Bartomeem. “Bartomeu mi lhal ve spousty věcech po několik let. Nemůžu nic vyzdvihnout, je to celý příběh lží. Minulý rok byl ale opravdu náročný.”

Vztahu prezidenta s kapitánem nepomohla ani situace, kdy se Barca téměř zadarmo zbavila Luise Suaréze, Messiho nejlepšího kamaráda. “Chtěl jsem odejít už před tím, než se stala ta věc s Luisem. Ale to byla naprostá šílenost. Odešel zadarmo, i když měl ještě dva roky ve smlouvě, a to do týmu, který bojuje o to stejné, co my.”

Rodák z Rosaria neskrýval svojí nespokojenost v Barceloně ze začátku sezony. “Hrozně mě to trápilo, protože jsem byl tam, kde jsem být nechtěl. Nedokázal jsem se adaptovat v kabině. Bylo tam spoustu nových lidí a jen pár známých. Je tam spoustu kultur a všichni jsme odlišní,” naznačuje možné důvody špatné formy Barcelony.

Katalánský velkoklub bude muset přivést posily, aby se vrátil do boje o všechny trofeje. “Bude hrozně těžké přivést kvalitní hráče, protože nejsou peníze. Přivést Neymara je hrozně složité. Jak zaplatíte PSG? Nový prezident by měl být hodně inteligentní a všechno to nějak zařídit,” uvádí Messi k finanční situaci Barcelony.

Zdroj: La Sexta

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. “Barcelona je mnohem větší než jakýkoliv jiný klub.”
    Tak to jo, pobavil…. To není ani ve Španělsku….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Návrat do Olomouce? Radakovič bude v létě volným hráčem, může se tak vrátit za Jílkem do Sigmy

Uroš Radakovič je stále hráčem pražské Sparty, ze které hostuje v polské Wisle. Ta si jej nicméně nehodlá nechávat a srbskému stoperovi na Letné končí smlouva, která zcela jistě nebude prodloužena.

To muselo bolet! Za tenhle hrozivý zákrok dostal plzeňský Kaša červenou kartu

Viktoria Plzeň zamířila v rámci 32. kola do Ďolíčku, kde ji hostily Pardubice. V závěru poločasu se nepěkně předvedl plzeňský stoper Filip Kaša, který kvůli ošklivému zákroku obdržel červenou kartu a musel opustit hřiště.

Sparta dotahuje příchod první posily! Kolik za ni zaplatí?

První letní posilou Sparty by se měl stát levý obránce Casper Höjer. Podle dánských médií mělo v týdnu dojít k dohodě mezi hráčem a klubem. Jaká bude přestupová cena?