Mbappé nebo Ronaldo? Didier Deschamps porovnával oba fotbalisty

Francie v neděli svedla boj s Portugalskem, který skončil bezbrankovou remízou. Navíc proti sobě naskočila dvojice Kylian Mbappé a Cristiano Ronaldo. Po zápase pak poprosili novináři Didiera Deschampse o hodnocení nejen proběhlého utkání, ale i srovnání těchto dvou fotbalových ikon.

mbappe-zdroj nike.com
Zdroj: nike.com

To, že je Ronaldo velkým idolem Mbappého, je velmi dobře známo. Do světa pronikly fotografie mladičkého Francouze v jeho pokojíčku, kde mu na zdech visely plakáty právě s portugalským kanonýrem.

“Byl jeho idol. Ale upřímně řečeno si myslím, že Cristiano je idolem mnoha mladých fotbalistů,” rozpovídal se Deschamps po zápase.

“Je těžké je porovnávat. Cristiano se dokázal udržet na té nejvyšší úrovni po mnoho letech. Nejsou stejně staří a tak si myslím, že budeme moci oba dva porovnat tehdy, kdy bude Kylianovi stejně, jako je nyní Cristianovi.

“Jsou to dva hráči, kteří pro své týmy rozhodují zápasy a to v jakýkoliv moment utkání. Oba jsou to vynikající hráči,” ukončil toto téma trenér francouzské reprezentace.

Porovnat zatím oba fotbalisty můžeme v jedné statistice a to, kdo z nich nastřílel dříve 15 reprezentačních branek.

Kylian Mbappé – 36 zápasů

Cristiano Ronaldo – 43 zápasů

Jak již zmínil Deschamps, porovnávat oba je stále ještě velmi brzy. Bude především záležet na tom, zda Mbappému vydrží zdraví a dokáže se udržet stejně jako Ronaldo dlouhé roky na té nejvyšší úrovni.

Zdroj: L’Équipe

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.

Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.