Masopustův koncert! Česko si před Eurem zlepšilo náladu výhrou nad Albánií, Masopust dal gól i asistoval

Česká reprezentace zvládla generálku před mistrovstvím Evropy, na Letné vyhrála 3:1 nad Albánií. Postupně se trefili Patrik Schick, Lukáš Masopust a Ondřej Čelůstka.

Zdroj: West Ham United

Z úvodu byli o něco aktivnější Albánci, střelecky se jim ale nedařilo. Češi se ozvali v jedenácté minutě, kdy Tomáš Souček přestřelil bránu hostí. Šest minut nato se do velké šance dostal Jakub Jankto, gólman Albánie se však blýskl skvělým zákrokem.

V 18. minutě už Češi slavili. Lukáš Masopust našel ve vápně Patrika Schicka, jenž z voleje propálil Gentiana Selmana. Ve 25. minutě se útočník Leverkusenu málem trefil podruhé, Selman si ale tentokrát poradil.

Poté se hra uklidnila, až ve 42. minutě z ničeho nic vypálil z dálky Sokol Cikalleshi a vymetl levou šibenici. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Úvod druhé půle byl plný zbytečně tvrdých zákroků Albánců a hra se hodně kouskovala. Nudu ukončil v 61. minutě Schick, jehož střela skončila v rukavicích Selmana.

Gól padl osm minut nato. Po pěkné kombinaci se do míče opřel Masopust a přízemní střelou nedal brankáři hostí šanci.

Pak se opět začali snažit Albánci, bránu Tomáše Vaclíka však v podstatě netrefovali. A tak přišel trest. Centr Jakuba Peška si našel Ondřej Čelůstka a uklidil míč k zadní tyči. Poté ještě Albánci nastřelili tyč, více už se ale nestalo a zápas tak skončil 3:1.

Zdroj: ČT Sport

1. Kdybych včera nenastoupil k panu Babiškovi do pekárny a neměl hned noční tak bych se díval a fandil !! I tak jsem měl zprostřdkované informace jak si kluci vedou,byl mi to říct vrátný, který se zastavil jen jakoby tak ale ve skutečnosti mi poreferoval o stavu a vývoji utkání. Sranda byla,že vrátný byl opilý a na první pokus výsledek sdělil spolupracovníkovi,který se o fotbal vůbec nezajímá – to byl opravdu gól se vším všudy !! Po sdělení výsledku jsem se schoval za linku a několikrát si výtězně zapumpoval rukou,tak snad se Falešný Bůžek s Rosickým a Čuprem dívali jak se dělá dobrý fotbal a hlavně výsledek !!

• Radostně zapumpovat si mohl jen ten, kdo to neviděl. Doufám, že tohle si Rosický pro Spartu nevezme jako příklad. Celý zápas jsem se bál, že Albánci poznají, jak jsou naši totálně z formy a jakoby netuší, co mají hrát a že jim to tam nasypou. Naštěstí i oni mají své limity. V konkurenci hráčů z italské i anglické ligy byl nejlepší Masopust ze Slavie, tedy z naší kaprligy. Největší průšvih Král (jak to, že v Rusku mu to jde?) a Bořil. Ostatní taky nic moc nepředvedli. Není tam nikdo, kdo by tomu dal nějakou myšlenku, nikdo, kdo by pořádně přihrál. A první dotek, to je tragédie téměř u všech. Ale fandit budu, samozřejmě, jen jsem bez přehnaných očekávání, tedy vlastně po včerejšku bez jakýchkoli očekávání.

2. Opět se někteří rozplývají nad neskutečnou kvalitou našich reprezentantů.Já však ve hře viděl víc těch nekvalitních pasáží,jak kvalitních.Erudované komentáře pana Zelenku s Vláškem byli adekvátní k úrovni zápasu skvěle jsem se bavil.No a pozápasové zhodnocení panem Šilhavým mne naplnilo jistotou,že tento krát se návrat z Eura bez medaile neobejde.Nejvíc mne zaujali individuální výkony Krále,Hložka a samozřejmě hvězdného Čelůstku.Vyvrcholením fotbalové herní vyspělosti byl příchod Baráka.Nevím,jak se mohlo stát že mu nevysvětlili,kteří jsou Češi a jakou mají barvu dresů.Za tu krátkou chvíli co byl na hřišti založil velmi nebezpečné Albánské výpady do naší obrany,až to Albánce zaskočilo vůbec s tím nepočítali.Na závěr si nemohu odpustit výkon Jankta,který odmakal svý ale opět mu nikdo nevysvětlil ,že fotbal je kolektivní hra a mělo by se nahrávat.Prosím tímto pana Šilhavého ať mu pustí sestřih s Eura ,jak Poborský s Holandskem zasekne a nahrává Šmicrovi před prázdnou.No a ještě ta barva dresů momentálně si nevybavuju kterej tým má u nás tyto barvy přes sto let,tak jim tu tradici nekažte.Nyní vzhůru na ostrovy.

• Vzhuru na ostrovy předvést antifotbal a s 1 bodem se vrátit jak spráskaní psi s vymluvou že hráči byli unaveni z přeletu mezi zápasy – byli zaskočeni že všichni soupeři jsou rychlejší duraznější běhavějši a navíc umí s balonem – dále je zaskočila kvalita trávniku odskoky míču a nepřizeň Skotských medii fanoušku policistu i pracovníku letiště 😁

Griezmann vyhlíží angažmá v USA! Stěhovat by se mohl už za tři roky

Antoine Griezmann nyní sice bojuje s francouzskou reprezentací na mistrovství Evropy o další úspěch, přesto si našel čas i pro mediální povinnosti. Pro server Le Figaro se rozpovídal o své budoucnosti.

Udivoval mezi německou mládeží, přechod mezi dospělé nezvládl. Kušej dostal v Drážďanech padáka

Vasil Kušej býval ještě donedávna vnímán jako velký talent. V mládežnických týmech Dynama Drážďany totiž zářil. Nyní ale dostal padáka.

Řím opět probudil mou vášeň, čeká mě Mission: Impossible, říká Mourinho

José Mourinho po konci v Tottenhamu bez angažmá dlouho nezůstal. Překvapivě se upsal italskému AS Řím, kde jej dle jeho vlastních slov čeká "Mission: Impossible". V rozhovoru pro GQ Portugal se rozpovídal i o předcházejících angažmá.