Spojte se s námi


Fortuna liga

Masopust je mimo do konce roku, u Holeše je otazník. Potíže se ukázaly i u Provoda s Bořilem, jak je na tom Slavia s absencemi?

Pražskou Slavii v neděli čeká poslední domácí ligový zápas roku 2023 a Jindřich Trpišovský sčítá absence. Oželit bude muset hned několik opor, další hráči jsou s otazníkem.

Publikováno

dne

Pražskou Slavii v neděli čeká poslední domácí ligový zápas roku 2023 a Jindřich Trpišovský sčítá absence. Oželit bude muset hned několik opor, další hráči jsou s otazníkem.

Zranění a neustálé virózy trápí Slavii dlouhodobě. Jen výjimečně se stane, že je celý kádr připraven na zápas a Jindřich Trpišovský může vybírat z toho nejsilnějšího, co má.

V tomhle ohledu jsou velmi neoblíbené reprezentační pauzy, kde se hráčům úplně rozhodí rytmus a často se vracejí zranění. Stejně tak se tomu stalo i po listopadovém srazu.

Z něj si totiž přivezl svalový problém Tomáš Holeš a od té doby tak nenastoupil. Stejný problém si přivodil i Lukáš Masopust, u kterého to nebylo ale tak vážné a následně ještě dvakrát nastoupil, po zápase v Tiraspolu ale také zamířil na marodku,

„Tomáš Holeš a Lukáš Masopust si přivezli svalový problém z reprezentace. U Lukáše je to bohužel do konce podzimní části. Holeš začíná trénovat a je naděje, že se objeví v neděli a velká pravděpodobnost, že bude ve čtvrtek,“ vyhlíží návrat klíčového muže Trpišovský v rozhovoru pro klubový web.

Otazník ale visí i nad dalšími dvěma hráči základní sestavy. „Lukáš Provod a Honza Bořil jsou nemocní. Tam uvidíme, může dojít ke zlepšení. Do zraněných se vlastně počítám i já. Zlomený nos už mě ale nijak nelimituje, jen nemůžu ještě asi čtyři týdny nic dělat,“ dodal kouč Slavie.

Šance pro Sinyana?

Pokud by Bořil ani Holeš nebyli k dispozici a není ani Masopust, zbyli by Slavii jen dva stálí stopeři, Tomáš Vlček a Igoh Ogbu. Nabízel by se tak prostor pro Sherifa Sinyana, který stále čeká na debut v základní sestavě. Případně by Trpišovský mohl stáhnout obranu na klasickou čtyřčlennou formaci.

Duel Slavie s Mladou Boleslaví je na programu v neděli od 18 hodin. Sešívané následně čeká ještě čtvrteční duel v Evropské lize se Servette Ženevou a podzim uzavře v neděli 17. prosince duelem na Baníku.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené