Marseille nepoklekla před zápasem Ligy mistrů

Při posledním zápase české reprezentace se Skotskem se snesla vlna kritiky na naše hráče za pokleknutí, kterým se vyjadřuje na Britských ostrovech solidarita, či souhlas s hnutím Black Lives Matter. V Anglii a ve Skotsku je to již tradicí, před každým zápasem si hráči před výkopem pokleknou. Včera všechno nasvědčovalo stejné scéně, hráči Manchesteru City si poklekli, ale hráči Marseille toto gesto odmítli a zůstali všichni stát u středového kruhu.

Liga mistrů
Zdroj: UEFA

Úterní zápas Ligy mistrů mezi Marseille a Manchesterem City jinak nepřinesl žádné překvapení, anglický celek přesvědčivě vyhrál na francouzské půdě 3-0.

Ovšem toto gesto hráčů Marseille zdvihlo na sociálních médiích velké ohlasy. Zatímco hráči Citizens klečeli, hráči Marseille jim pouze přihlíželi a zůstali stát.

Zajímavé přitom je, že v kádru Marseille můžeme najít i hráče černé pleti, jako například brankáře Mandandu. Na soupisce jsou také dva Japonci. Důvodem nepokleknutí však také může být nedávná událost, která otřásla francouzskou veřejností.

Mohlo se jednat o minutu ticha za zavražděného francouzského učitele Samuela Patyho.

Zdroj: Twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.