Maradona draží svůj dres z mistrovství světa 1986, výdělek poputuje do vývařovny

Jeden z nejlepších driblérů všech dob Diego Maradona se zapojil do dobročinné akce, aby zmírnil dopady koronavirové krize. Do aukce dal svůj podepsaný dres z mistrovství světa 1986.

Embed from Getty Images

Výtěžek Diego věnuje vývařovně v chudinské čtvrti Buenos Aires, která posílá jídlo sestřičkám, doktorům, ale i lidem co nemůžou chodit do práce a musejí se starat o děti, či prarodiče.

„Diego si ani neumí představit, co pro nás udělal, pro nás je to neocenitelné. Budu mu až do smrti vděčná,” řekla obyvatelka místní čtvrti, která je extrémně chudá vzhledem k situaci.

Na dres, který poskytl, dopsal “dokážeme to,” čímž chtěl dodat lidem odvahu. V Argentině se kvůli pandemii prohlubuje i ekonomická krize. Některé podniky zkrachovaly a spousta obyvatel se pohybuje pod hranicí existenčního minima.

V Argentině situace rozhodně není tak dobrá, jako v Česku, či na Slovensku, a tak právě pomoc od sportovců znamená hodně. Vysokou částkou už přispěl kupříkladu Lionel Messi, nebo Sergio Agüero.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Sparta jde do karantény! Testy prokázaly v kádru Letenských covid-19

Sparťanská kabina na nějakou dobu ochoří prázdnotou. Testy totiž prokázaly přítomnost koronaviru mezi členy A-týmu.

Jan Kliment: Werner? Viděl jsem zajímavější hráče. Stuttgartu jsem vděčný za férovou péči

Útočník Jan Kliment se dal zdravotně do pořádku a patří mezi klíčové ofenzivní hráče Slovácka. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na působení ve Stuttgartu nebo prozradil své cíle do budoucna.