Mané: V akademii se mi smáli, nevěřili mi, že budu úspěšný! Nyní je adeptem na Zlatý míč

Sadio Mané, jeden z nejlepších fotbalistů současnosti, v rozhovoru pro France Football odhalil, jaké byly úplné začátky jeho fotbalové kariéry.

Embed from Getty Images

S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, v nedohraném ročníku Premier League mu s týmem chybí už jen kousek k zisku poháru pro vítěze Premier League.

Na samém začátku jeho fotbalové cesty však byla, jak to u mnohých jeho krajanů z Afriky bývá, chudoba a neperspektivní vyhlídky na budoucnost.

Mané se narodil v senegalském Sédhiou. Po nějaké době se rozhodl, že bude fotbal prostředkem k lepšímu životu. Doma však svůj záměr nikomu neodhalil.

“Opustil jsem rodinu bez toho, abych jim o fotbalu řekl, věděl to jen můj nejlepší kamarád,” řekl pro francouzský časopis Mané.

“Šel jsem dlouhou cestu z domu pěšky, než jsem se dostal k dalšímu z mých kamarádů. Od něj jsem si půjčil peníze na cestu autobusem do Dakaru. V něm jsem začal chodit na tréninky do Académie Génération Foot.”

Mané přiznal, že jako fotbalista moc nevypadal a jeho šance prorazit se zpočátku jevily jako mizivé.

“V řadě stálo dvě stě či tři sta kluků čekajících na šanci. Když jsem se představil, smáli se mi. Nevypadal jsem jako fotbalista. Měl jsem kalhoty, moje boty byly navíc po stranách rozpadlé. Spravoval jsem si je drátem, aby mi držely pohromadě,” seznamuje čtenáře se svými začátky ofenzivní eso Liverpoolu.

“Těm, kteří rozhodovali o účastnících tréninkových kempů, se ve tváři zračil výraz znamenající ‘Doopravdy chceš být fotbalistou?!’. Nakonec jsem ale tak špatný nebyl, a tak mě vzali.”

A chybu neudělali. Fotbalová cesta současného senegalského reprezentanta mohla začít. Z akademie se přesunul do francouzských Mét, následně přes Salzburg do Southamptonu a nakonec do Liverpoolu.

A zbytek už znáte. Jen málokterý ofenzivní hráč současnosti se Manému kvalitativně vyrovná. Navíc se o něj zajímají giganti typu Real Madrid, Bayern Mnichov či Barcelona. Ze dna až na vrchol, chtělo by se až pateticky podotknout.

Mané si však chválu zaslouží. Charakterově skvělý hráč do kabiny ani trošku nezapomněl, z jakých poměrů působí. Jedním z mnoha důkazů může být i jeho investice, kdy ve svém rodišti nechal kompletně za své náklady postavit nemocnici.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia Praha vs. Sigma Olomouc: Preview a tipy na sázení

Jedním ze šlágrů 15. kola Fortuna ligy bude beze sporu zápas první Slavie Praha se čtvrtou Sigmou Olomouc. O favoritovi utkání je samozřejmě jasno, Hanáci však nebudou chtít dát body zadarmo. Jak zápas dopadne a na co vsadit?

Neuvěřitelná smůla! Václav Černý hrál ve skvělé formě, ale přetrhl si křížový vaz. Jak dlouho bude chybět?

Obrovská smůla znovu potkala rodáka z Příbrami. Těžká zranění znatelně přibrzdila slibně rozjetou kariéru Vaška Černého v Ajaxu, po restartu v Twente se dostával do výborné formy, ale přišlo další vážné zranění.

Okénko minulosti: VAR by mu změnil kariéru, přiznává Pavel Chaloupka

Dnes je to běžná vymoženost – míč skončí v síti, asistent (dříve pomezní) zvedne praporek a odmává ofsajd. Gól by neměl platit. Všechno se však přezkoumá na videozáznamech a nakonec je trefa uznána.