Reklama

Má nejhorší sezóna v životě, tvrdí Mané. Odhalily zdravotní testy příčinu poklesu formy?

Senegalský reprezentant Sadio Mané dle svých slov prožívá nejhorší sezónu v kariéře. Příčinu poklesu formy nezná, byť po ní všemožné pátral.

Zdroj: Burnley Football Club

Devět vstřelených gólů. Co by za tuto metu jiní hráči dali. Senegalskému esu Liverpoolu to však nestačí. V předchozích dvou ročnících totiž zaznamenal 18, respektive 22 branek. Sledujeme tedy v souvislosti s ním více než dvojnásobný střelecký úpadek.

Že by se Mané vymluvil na nabitý zápasový program anebo na celkové trápení jeho Liverpoolu? Nikoliv.

V rozhovoru pro Canal+ se Mané za nic neskrýval: “Je to nejhorší sezóna mé dosavadní profesionální kariéry. Nelze dělat nic jiného, než tento fakt uznat.”

“Pokud byste se mě zeptali, čím to je, bylo by těžké odpovědět. Zkrátka to nevím,” doplnil Mané.

Mnoho hráčů se v návaznosti na pokles formy psychicky hroutí, čímž odstartují začarovaný kruh, ze kterého se dostanou třeba až po několika měsících. Někdy je třeba dokonce až přestávka mezi sezónami či reprezentační pauza.

Mané se snažil udržet pozitivní mysl. “Celou tu dobu, co se potýkám s poklesem formy, se snažím být pozitivní. V životě jsou okamžiky, kdy jste nahoře, někdy jste zase dole. Pokládal jsem si ale plno otázek, pomocí nichž jsem se snažil přijít na příčinu poklesu formy,” dodal svěřenec Jürgena Kloppa.

“Stravuji se správně? Dělám vše, jak mám? Dokonce jsem podstoupil zdravotní testy, aby případně ukázaly, co je špatně v otázce mé životosprávy. Nic neodhalily, všechny hodnoty jsou v pořádku.”

V posledním zápase se Mané střelecky prosadil. Třeba pár gólů do konce ročníku ještě přidá. V příští sezóně na něj ale bude Liverpool zcela jistě opět spoléhat, ať už Senegalec střelecky dokončí sezónu jakkoliv.

Zdroj: talkSPORT

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené