Spojte se s námi


Fotbal

Manchester United nezvládá přestupy v posledních letech? Nejhorší přestupy v historii, neomylný nebyl ani Ferguson

Od odchodu Sira Alexe Fergusona se v Manchesteru United nevydařilo hned několik přestupů. Podle stránky fourfourtwo je takových hráčů hned 10 zařazených mezi nejhorší přestupy Manchesteru United v historii. Na seznamu, který čítá 31 jmen, najdeme i Karla Poborského a na samém chvostu je hráč, kterého ještě do klubu přivedl skotský manager.

Publikováno

dne

Od odchodu Sira Alexe Fergusona se v Manchesteru United nevydařilo hned několik přestupů. Podle stránky fourfourtwo je takových hráčů hned 10 zařazených mezi nejhorší přestupy Manchesteru United v historii. Na seznamu, který čítá 31 jmen, najdeme i Karla Poborského.

5. Donny van de Beek

Nizozemský středopolař nikoho na seznamu nemůže překvapit. V létě roku 2020 přišel do United za necelých 40 milionů eur z Ajaxu. Čekalo se, že zaujme místo v záložní řadě vedle Paula Pogby a Bruna Fernadese. Bohužel pro něj minut sbíral málo, častokrát chodil na hřiště pouze na několik posledních minut.

Ole Gunnar Solskjær dával přednost Fredovi nebo McTominayovi a van de Beek na svou šanci čekal. Od přestupu uplynulo 3 a půl roku a Nizozemec na svou šanci stále čeká. Nepomohlo mu ani setkání se svým bývalým trenérem ten Hagem. Zdá se, že van de Beekovy dny v Manchesteru jsou definitivně sečteny.

4. Ralph Milne

Skotský krajní záložník si v roce 1988 zasloužil kvalitními výkony v dresu Bristolu přestup do Manchesteru United. Sir Alex Ferguson za něj tehdy zaplatil 170 tisíc liber. V dresu Manchesteru ho za 3 roky nahradil Lee Sharpe. V roce 2009 se k přestupu vyjádřil i Sir Alex Ferguson: „Zaplatil jsem za něj pouze 170 tisíc a stále mě za to odsuzují.“

3. Eric Djemba-Djemba

Kamerunský záložník přicházel v roce 2003 do Manchesteru za 4,5 milionu eur z francouzského Nantes. Proč si ho Ferguson vybral? Měl být náhradou za Roye Keana. Během své první a jediné celé sezony v dresu Red Devils zasáhl do 22 zápasů během kterých si však připsal jen 1 163 minut.

V další sezoně přidal v červeném dresu pouze půl sezonu, poté byl prodán téměř za polovinu do Aston Villy. Nejen skotský manager ale i fanoušci dokázali rozpoznat, že Kamerunec na post defenzivního záložníka nemá. Své místo v základní sestavě nedokázal získat ani ve zmíněné Aston Ville.

2. Paul Pogba

Francouzský záložník při svém druhé vstupu do klubu přicházel jako nejdražší hráč historie. José Mourinho za něj do Juventusu nemínil poslat více než 100 milionů eur. Na začátku působení to nevypadalo vůbec zle, Pogba se prosazoval, dokázal vytvářet šance spoluhráčům a i vstřelit sám gól.

Postupem času se však stal mezi fanoušky neoblíbený. Mohl za to především jeho přístup, který většinou působil lenivě a mrzute. Dalším problémem byl jeho velký plat. Na konci společné cesty v klubu byl Francouz více zraněný než zdravý, a tak se rozhodl v United nepokračovat.

1. Bebe

Portugalský útočník přestoupil v létě 2010 do Manchesteru za necelých 9 milionů eur. Ferguson tehdy na tiskové konferenci zmiňoval, že nikdy jeho videa neviděl, ale že svým skautům plně věří a doufá, že se Bebe v týmu prosadí. Většina fanoušků však ví, jak to celé dopadlo.

Portugalec nikoho nepřesvědčil o tom, že by měl na to, aby mohl nastupovat za tým kvalit Manchesteru United. V kádru vydržel pouze půl roku a poté chodil po hostováních. Za zmíněný půl rok zapsal 16 startů ve kterých si připsal 4 góly a 1 asistenci. Pro většinu fanoušků se stal materiálem pro MEME obrázky.

Zdroj: fourfourtwo, Premier League

Reklama

Oblíbené