Spojte se s námi

Fotbal

Manchester United míří po Federicu Chiesovi jako potenciálním náhradníkovi za Jadona Sancha

Manchester United by měl být již ohledně budoucnosti Jadona Sancha rozhodnutý a aktivně tak pracuje na jeho náhradě, s níž se dá počítat pro lednové přestupové okno. Jednou z možností by pak měl být křídelník Juventusu Federico Chiesa.

Publikováno

dne

Manchester United by měl být již ohledně budoucnosti Jadona Sancha rozhodnutý a aktivně tak pracuje na jeho náhradě, s níž se dá počítat pro lednové přestupové okno. Jednou z možností by pak měl být křídelník Juventusu Federico Chiesa.

Problémový Jadon Sancho

Jadon Sancho je sice vynikající fotbalista, ovšem jeho pověst ho předchází a po Dortmundu s jeho morálkou nyní bojuje i Manchester United. Erik ten Hag musel anglického křídelníka postavit mimo tým a je otázka, zda si najde hráč cestu zpět, nebo odejde jinam.

V aktuální sezoně dostal od ten Haga prostor v úvodních třech ligových zápasech, v nichž odehrál dohromady 76 minut. Žádná sláva to ovšem nebyla. No a když pak přišly zprávy o tom, že je hráč mimo sestavu, začali si mnozí vybavovat jeho konec v Borussii.

Fabrizio Romano na svém Twitteru, respektive sociální síti X, připomněl situaci starou již několik let.

A to když německý deník BILD informoval o tom, že Sancho chodí pozdě na tréninky, po zápase si odcestuje na dva až tři dny nebo hraje po nocích hry, kvůli čemuž pak není vyspalý na tréninky a nejen na ně.

Manchester United a jeho snaha získat Federica Chiesu

V reakci na narůstající nejistotu ohledně Sanchovy budoucnosti aktivně hledá Manchester United vhodného náhradníka. Klub dle serveru Calciomercato má v hledáčku právě křídelníka z Juventusu, který má být pro anglický celek na jejich seznamu potenciálních posil prioritou.

Italský fotbalista ovšem čelil vážnému zranění, které ho vyřadilo ze hry na podstatnou část sezony. Nicméně aktuální ročník ukazuje, jak skvělým hráčem je, když se vrátil do skvělé formy. V prvních šesti zápasech přispěl čtyřmi góly a asistencí.

Chiesa má s Juventusem smlouvu do roku 2025 a dá se tedy předpokládat, že si ho italský celek buď pojistí novou smlouvou, anebo se skutečně bude muset přiklonit k jeho odchodu.

Manchester United by si údajně musel připravit částku okolo 65 milionů eur. Vzhledem ke kvalitám 25letého Itala je ovšem vysoce pravděpodobné, že přestupová částka překročí hranici 100 milionů eur.

Zdroj: Calciomercato, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené