Spojte se s námi


Fotbal

Manchester United je na prodej, do hry se zatím zapojil Katar a místní miliardář

Fotbalový klub Manchester United je již delší dobu na prodej. Největší zájem o něj projevuje katarský šejk Jassim a britský miliardář Jim Ratcliffe. Současní majitelé jsou ale v komfortní pozici, klub mohou prodat vysoce nad reálnou cenou.

Publikováno

dne

Fotbalový klub Manchester United je již delší dobu na prodej. Největší zájem o něj projevuje katarský šejk Jassim a britský miliardář Jim Ratcliffe. Současní majitelé jsou ale v komfortní pozici, klub mohou prodat vysoce nad reálnou cenou.

O současných majitelech Manchesteru United před fanoušky tohoto klubu radši ani nemluvte. Rodina Glazerových je mezi fanouškovskou obcí symbolem sportovního úpadku Manchesteru United.

Za posledních několik let Manchester United přešlapoval na místě, zatímco konkurence postupovala vpřed. Vždyť poslední titul v lize získal tento populární klub před necelými deseti lety.

Navíc chybí investice do stadionu, který není zrovna v nejlepší kondici. I tréninkové zázemí by si zasloužilo vylepšit. Na slovo investice jsou ale současní majitelé nejspíš alergičtí, navíc si každý rok z klubu vytáhnou několik milionů liber na dividendách.

Ačkoliv po sportovní stránce se začíná blýskat na lepší časy, prodej klubu správnému majiteli, který by byl do klubu ochoten masivně investovat, by Red Devils konečně mohl vrátit na výsluní. A kdo je tedy mezi zájemci o koupi?

Katarský šejk

Předseda Qatar Islamic Bank Sheikh Jassim je jedním z nejvážnějších zájemců o klub. Chystá vykoupit 100 % akcií klubu, také chce masivně investovat do infrastruktury klubu. Ať už do stadionu, tak také do tréninkového centra.

Experti se ovšem obávají možného střetu zájmů s francouzským klubem PSG, který má také katarského majitele. Podle regulí UEFA není možné v soutěžích této organizace, aby jeden subjekt ovládal více klubů najednou. Paris Saint Germain sice vlastní Qatar Sports Investments, ale ten je z části propojen právě s Qatar Islamic Bank skrze majitele PSG Nassera Al-Khelaifiho.

Miliardář z Manchesteru

Jim Ratcliffe se narodil na předměstí Manchesteru. Je v čele chemického koncernu INEOS, který je na poli chemických závodů čtvrtý největší na světě. Jim Ratcliffe již v současnosti vlastní francouzský klub Nice a švýcarský klub Lausanne-Sport. Zároveň je jeho společnost partnerem formulového týmu Mercedesu.

Ve sportu tedy není tento 70letý Angličan žádný nováček. O klub projevil zájem ještě dřív, než byl vůbec na prodej. Dle jeho slov se chce s Manchesterem United vrátit na vrchol a zároveň zaútočit na trofej Ligy mistrů.

Rekordní prodej

Na sportovní scéně je v posledních letech zcela běžné, že majitel klubu se změní, zvlášť když je cena pro prodávající stranu výhodná. Rodina Glazerových vstupovala do Manchesteru United již v roce 2005, když klub odkoupila za tehdy astronomických 800 milionů liber.

Investice se ale očividně vyplatila. I přes velice negativní vztah fanoušků, kteří kritizují majitele kvůli tomu, že se starají pouze o finanční a nikoliv sportovní stránku klubu, nasadila rodina Glazerových současnou cenovku klubu na zhruba 7-9 miliard amerických dolarů. Experti se domnívají, že tato cenovka je příliš přestřelená, a že bude muset dojít k nějakému kompromisu.

Pro představu Roman Abramovič prodal Chelsea před rokem za 3 miliardy dolarů. Vůbec nejvyšší částku, kterou kdy kdo zaplatil za sportovní klub odpovídala sumě 3,75 miliard dolarů. Bylo to za klub z americké NFL Denver Broncos. Tehdy se o to postarala skupina investorů vedena Robem Waltonem, mimo jiné také majitelem řetězce amerických hypermarketů Walmart.

Zdroj: Sky Sports, CNN

Reklama

Evropská liga

Krejčí se stal hráčem týdne Evropské ligy! V hlasování porazil hráče Ajaxu nebo Leverkusenu

Nejlepší hráč uplynulého týdne Evropské ligy – přesně takové ocenění náleží sparťanskému kapitánovi Ladislavovi Krejčímu. V zápase proti Arisu Limassol sice nejprve zavinil penaltu, poté však vstřelil dva góly a dovedl Spartu k vítězství 3:2.

Publikováno

dne

Nejlepší hráč uplynulého týdne Evropské ligy – přesně takové ocenění náleží sparťanskému kapitánovi Ladislavovi Krejčímu. V zápase proti Arisu Limassol sice nejprve zavinil penaltu, poté však vstřelil dva góly a dovedl Spartu k vítězství 3:2.

Ladislav Krejčí měl ze zápasu s Arisem Limassol nejspíše smíšené pocity. V jedenácté minutě totiž zavinil penaltu, když kopl do obličeje jednoho z hráčů kyperského celku, jenž na základě rozhodnutí sudího následně kopal penaltu.

K ní se postavil Aleksandr Kokorin a poslal hosty do vedení. Sám Krejčí však o devět minut později nejprve srovnal stav utkání, u branky na 1:1 mu asistoval Kaan Kairinen.

No a ve 25. minutě obstaral kapitán Sparty i druhou trefu – 2:1. Na hřišti pak jako vždy odvedl kus velmi dobré práce a byl jedním z klíčových hráčů pražského celku.

Díky tomu se posléze dostal do nominace na nejlepšího hráče uplynulého týdne Evropské ligy. Konkurencí mu byli záložník Amine Adli (Leverkusen), obránce Adrien Truffert (Rennes) a Carlos Forbs (Ajax).

A kapitán Sparty v hlasování fanoušků nakonec zvítězil. Níže si můžete prohlédnout nejen gólovou hlavičku Krejčího, ale také přesné zásahy další tří nominovaných hráčů.

Sparta lídrem základní skupiny

Později se v utkání proti Arisu Limassol trefil také Martin Vitík, kyperský celek už jen v závěru korigoval na konečných 3:2 pro Spartu.

Ta je tak po prvním kole lídrem skupiny C, tři body získali také Rangers, kteří porazili Betis 1:0. Aris je tedy díky dvěma vstřeleným brankám druhý, celek ze Sevilly až čtvrtý.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Arsenal může vyhrát titul, říká Jorginho. Co je podle záložníka Gunners klíčem k úspěchu?

Má Arsenal šanci na zisk mistrovského titulu? Přesně takovou otázku položil Jorginhovi renomovaný italský novinář Gianluca Di Marzio. Podle záložníka mají Gunners slušnou šanci, musí ale stále tvrdě pracovat a zůstat nohama na zemi.

Publikováno

dne

Má Arsenal šanci na zisk mistrovského titulu? Přesně takovou otázku položil Jorginhovi renomovaný italský novinář Gianluca Di Marzio. Podle záložníka mají Gunners slušnou šanci, musí ale stále tvrdě pracovat a zůstat nohama na zemi.

Arsenal vstoupil do nového ročníku Premier League velmi dobře. Už na úvod porazil doma Nottingham 2:1, na Crystal Palace v druhém kole zvítězil 1:0.

Na Emirates Stadium následně pouze remizoval s Fulhamem 2:2, avšak poté rovněž doma zdolal Manchester United poměrem 3:1. V doposud posledním odehraném pátém kole vyjeli Gunners na hřiště Evertonu a i zde byli úspěšní.

O jediný přesný zásah tohoto utkání se postaral Leandro Trossard. A by těch velice dobrých výsledků nebylo málo, Arsenal také získal Community Shield, když porazil Manchester City 2:1 po pokutových kopech.

Arsenal vstoupil perfektně také do skupinové fáze Ligy mistrů, ve středu na domácím trávníku rozstřílel PSV Eindhoven 4:0.

Avšak zpátky k Premier League. Známý a důvěryhodný italský novinář Gianluca Di Marzio v nedávném čase Jorginha zpovídal, načež v rozhovoru pochopitelně padla i otázka na ambice na zisk titulu. A co jednatřicetiletý fotbalista odpověděl?

Musíme zůstat nohama na zemi

„Musíme pokračovat v práci na cestě, kterou jsme se vydali. Je tu ještě hodně prostoru pro zlepšení, ale myslím, že jsme na správné cestě,“ řekl Jorginho a zároveň dodal, že ale musí zůstat nohama na zemi.

„Jsme teprve na začátku sezóny, čeká nás toho hodně a nikdy to není snadné. Ale jak jsem řekl, jsme na správné cestě, musíme zůstat nohama na zemi a tvrdě pracovat. Uvidíme, kam se dostaneme, ale máme dobrou šanci,“ pokračuje záložník Arsenalu.

„Máme dobrý, nebo spíše velmi dobrý tým a každý hráč určitě dostane svou chvíli, aby se předvedl a přispěl týmu,“ uzavřel.

Zdroj: Premier League, UEFA, Gianluca Di Marzio

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Liverpool vs. West Ham: Preview a tipy na sázení

Liverpool se nenápadným způsobem opět začíná tlačit kupředu, když už 16 ligových zápasů nenašel přemožitele. Daří se ovšem i West Hamu, jenž má na svém kontě zatím pouze jedinou porážku s Manchesterem City.

Publikováno

dne

Liverpool se nenápadným způsobem opět začíná tlačit kupředu, když už 16 ligových zápasů nenašel přemožitele. Daří se ovšem i West Hamu, jenž má na svém kontě zatím pouze jedinou porážku s Manchesterem City.

Liverpool rozhodně neměl na úvod sezony jednoduchý los, ovšem svěřenci Jürgena Kloppa si zatím vedou nadmíru skvěle. Po remíze s Chelsea 1:1 porazili všechny následující týmy, mezi nimiž byl i Newcastle či Aston Villa.

Německého kouče musí navíc těšit, že se daří skvěle prakticky všem útočníkům, kteří se jakoby domluvili, že se budou o vstřelené góly dělit rovným dílem. To je vždy známka toho, že tým hraje v dobré pohodě.

Ovšem i West Hamu se daří nadmíru dobře a svým specifickým stylem boduje, když porazil jak Chelsea, tak Brighton. O body přišel pouze s Bournemouthem (remíza 1:1) a Manchesterem City (prohra 1:3).

Odchod Declana Rice navíc naplnil klubovou kasu, díky čemuž přivedlo vedení řadu nových hráčů a jednoznačně nejlepší dosavadní posilou je James Ward-Prowse, kterému se daří nadmíru skvěle a v každém doposud odehraném zápase byl vždy alespoň u jednoho gólu svého týmu.

Skvěle ale hrají i ostatní a pokud svůj potenciál naplní Mohammed Kudus, který přišel v létě z Ajaxu, tak bude v této sezoně West Ham tvrdým oříškem pro všechny soupeře, na které narazí.

Liverpool je velkým favoritem tohoto klání. Přeci jenom porazil West Ham v posledních 3 vzájemných zápasech, ovšem výsledky 1:0, 1:0 a 1:2. To hovoří jasně o tom, že Hammers nejsou lehko k poražení.

Buďme upřímní, ani Manchester City si dlouho s betonem West Hamu nevěděl rady, když první gól vstřelil Jérémy Doku ve 46. minutě a vítěznou branku přidal Bernardo Silva až v 76. minutě.

Favorit tedy ano, nicméně je zde na místě určitá opatrnost. A vzhledem ke kurzu 1.4 lze na vítězství domácího celku jen těžko najít nějakou value.

Tip na sázení | Oba týmy dají gól

Bonus
Bonus ke vkladu až
Bonus za registraci350 Kč
Bonus za vklad až3000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až50000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až2000 Kč
Bonus za registraci900 Kč
Bonus za vklad až6000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až25000 Kč
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zdroj: Sofascore, Whoscored

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené