Spojte se s námi


Fotbal

Manchester United bude v létě prodávat! Kdo všechno může odejít?

Erik ten Hag je u vedení Manchesteru United rok a půl a za tu dobu prošel kádr velkou proměnou. Změny v týmu by podle všeho měly pokračovat i v létě, kdy by mohlo odejít až 11 hráčů. Red Devils se totiž pohybují na tenkém ledě ohledně finanční fair play, proto musí prodávat.

Publikováno

dne

Erik ten Hag je u vedení Manchesteru United rok a půl a za tu dobu prošel kádr velkou proměnou. Změny v týmu by podle všeho měly pokračovat i v létě, kdy by mohlo odejít až 11 hráčů. Red Devils se totiž pohybují na tenkém ledě ohledně finanční fair play, proto musí prodávat.

Obrana

Zranění v obraně trápí nizozemského trenéra ze všeho nejvíce, obzvlášť v této sezoně. Hodně se diskutuje především o neprodloužení smlouvy Raphaelu Varanovi, který je velmi často zraněný. Dalším hráčem na odchodu by měl být švédský stoper Viktor Lindelof, jenž je během aktuální sezony v pořadí až za veteránem Johny Evansem.

Právě Evansovi však po sezoně končí smlouva a není jasné, zda mu klub nabídne novou. Samozřejmě největší roli hraje věk zkušeného stopera. United však plánují nejspíše prodat i Harryho Maguira, který své výkony sice zlepšil, ale stále to není úroveň světového velkoklubu, obzvlášť v rozehrávce má Angličan velké mezery. Že by se však ten Hag zbavil hned 4 hráčů najednou není pravděpodobné.

Old Trafford zřejmě v létě opustí Aaron Wan-Bissaka a Brandon Williams. Prvně jmenovaný má skvělou defenzivní činnost, bohužel směrem dopředu jeho hra zaostává, což se ten Hagovi nezamlouvá. Druhý jmenovaný nedostal pod nizozemským koučem žádný prostor a po skončení smlouvy odejde jako volný hráč.

Záloha

V posledních dnech se hodně mluví o odchodu Casemira. Především zápas s Lutonem naznačil, že Brazilec nestíhá tempu Premier League. Díky jeho velkému platu je tak i on adeptem na letní odchod. Dalším hráčem na odchodu by měl být Sofyan Amrabat, který je v Manchesteru pouze na hostování z Fiorentiny.

Letní přestupové období bude vysvobozením pro věčného hráče na střídačce, konkrétně Donnyho van de Beeka. Nizozemec již letošní sezonu tráví na hostování ve Frankfurtu, kam by po sezoně měl zamířit natrvalo. Na angažmá v Manchesteru určitě nebude vzpomínat v dobrém, jelikož odehrál minimum zápasů.

Nové angažmá budou hledat Christian Eriksen a dost možná i Scott McTominay. První jmenovaný je čím dál méně využívaný a především mu v příštím roce končí smlouva. U skotského záložníka je problém především v mezihře, kterou nemá vůbec dobrou. I tak je ale pro ten Haga velmi platným hráčem a tuto spekulaci proto musíme brát s velkým nadhledem.

Útok

Dlouho probíraným jménem v červené části Manchesteru byl a stále je Jadon Sancho. Angličan hostuje v Dortmundu, který by měl mít i případnou opci na trvalý přestup. V Německu anglický křídelník zaujal jedinou asistencí hned v prvním zápase a není vůbec jisté, jestli Borussia projeví zájem o trvalý přestup.

Anthony Martial v létě opustí United, když mu klub neprodlouží smlouvu. Francouz byl v posledních letech často zraněný a výkonností nezaujal. Posledním hráčem na seznamu by měl být Facundo Pellistri. Uruguayský křídelník není produktivní a po skončení hostování v Granadě bude dostupný jako hráč bez angažmá.

Zdroj: Manchester United, Sportsmole

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.