Reklama

Manchester United a PSG v boji o budoucího Pogbu. Nahradí Camavinga na Old Trafford svého idola?

Eduardo Camavinga pozvolna v ústraní dozrál a přichází jeho čas na posun do lepšího týmu. Ve hře jsou především dva kluby, které by o talentovaného záložníka měly svést souboj. Jedná se o Manchester United a PSG.

Aktuálně je francouzskému záložníkovi 18 let a má za sebou 82 startů za A-tým Rennes, v nichž dokázal vstřelit 2 góly a u dalších 5 asistoval. Dokonce byl už i povolán do francouzské reprezentace, za níž si připsal už 3 starty a dokonce i jednu branku.

A vzhledem k tomu, že má 182 cm vysoký univerzál smlouvu s francouzským celkem, který ho pro velký fotbal vychoval, pouze do příštího léta, očekává se, že bude zpeněžen, aby neodcházel příští rok zadarmo.

Server Transfermarkt ocenil Camavingu na 55 milionů euro, ale podle novináře Fabrizia Romana nabízí Manchester United 30 milionů + bonusy.

Ve hře o francouzského nástupce Paula Pogby však nejsou Rudí ďáblové jediní! Camavingu chce vehementně i PSG a situaci monitorují i další přední evropské celky. Ovšem právě tyto dva celky mají podle všeho k opoře Rennes nejblíže.

Jak už bylo řečeno, mnozí ho označují za nástupce Paula Pogby. Od sebe se ale trochu liší. Camavinga je na tom mnohem lépe, co se defenzivní práce týče a také pohybu. V Premier League je rychlost a akcelerace velmi důležitá a 28letý záložník ji musí vynahrazovat svojí vynikající technikou, kterou už francouzský talent nemá na takové úrovni jako jeho velký vzor.

Vzhledem k tomu, že je ale Camavingovi teprve 18 let, tak má na zlepšování ještě moře času! A proto určitě bude volit ten tým, kde bude mít větší šanci hrát.

V Manchesteru United už narazilo hodně talentů. Ovšem dá se věřit tomu, že by si své místo na hřišti našel. Navíc je zde stále velmi nejistá situace okolo Pogby, jemuž končí smlouva taktéž příští léto, která bude toto léto s největší pravděpodobností vyřešena.

Hodně se mluví také o tom, že by Manchester United sice talentovaného Francouze zakoupil už toto léto, ale ještě by ho nechal jednu sezonu v Rennes.

Poté už by byl Camavinga základní sestavě mnohem blíže. Aktuálně připadá na dva střední záložníky 5 hráčů, přičemž Pogba a Donny van de Beek jsou spíše útočněji laděni. Takže přímou konkurencí talentovaného záložníka je 32letý Nemanja Matič a 24letý Scott McTominay.

Se skotským záložníkem by však mohl bez problému nastupovat současně. Oba jsou univerzálními záložníky, kteří dokáží hrát skvěle jak směrem dozadu, tak i dopředu. Nasazením obou by však Manchester United přišel o kreativitu, ke které má rozhodně blíže Camavinga, jehož dlouhé pasy budou při zisku trochu více zkušeností precizní.

Při hře proti silnějším týmům, kdy hrají Rudí ďáblové především na protiútoky, by tak tato dvojice rozhodně dávala smysl!

Ať tak, či onak, angažování Camavingy by rozhodně dávalo pro Manchester United velký smysl, i kdyby kolem něj měl postavit tým. Přeci jenom se zde bavíme o hráči s ohromným talentem, který v budoucnosti bude s největší pravděpodobností jedním z nejlepších na svém postu.

Zdroj: Fabrizio Romano

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené