Spojte se s námi


Fotbal

Manchester City vytvořil nový rekord anglických týmů v Lize mistrů! Něco takového se v dějinách povedlo jen 2 klubům

Manchester City ve středu večer porazil FC Kodaň a po zásluze si došel pro postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Manchesterský gigant je prvním anglickým klubem, kterému se v Lize mistrů povedlo vyhrát deset po sobě jdoucích zápasů.

Publikováno

dne

Manchester City ve středu večer porazil FC Kodaň a po zásluze si došel pro postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Manchesterský gigant je prvním anglickým klubem, kterému se v Lize mistrů povedlo vyhrát deset po sobě jdoucích zápasů.

Manchester City coby první anglický klub v historii zaznamenal nový rekord, když v rámci Ligy mistrů vyhrál deset po sobě jdoucích zápasů. Citizens tuto šňůru začali už v minulé sezóně, když nejprve vyřadili Real Madrid a ve finále zdolali Inter.

Poté v této bilanci pokračovali v základní skupině právě probíhajícího ročníku. Skupinovou fázi svěřenci Pepa Guardioly zcela ovládli. Nejprve v prvním kole porazili CZ Bělehrad 3:1, stejným výsledkem zdolali i RB Lipsko a Young Boys.

Ve čtvrtém kole Manchester City zvítězil už bez inkasování branky, když Young Boys předčil tentokrát 3:0. Citizens zvládli i páté kolo doma proti Lipsku, byť toto klání museli otáčet z 0:2 na 3:2. Stejným výsledkem vyhráli i poslední skupinový duel na hřišti Bělehradu.

Slavný anglický klub tak jasně ovládl skupinovou fázi, když za šest zápasů získal plných 18 bodů a vstřelil 18 gólů.

Manchester City vytvořil nový rekord v zápase s Kodaní

Deváté a jubilejní desáté vítězství Citizens zaznamenali v osmifinále Ligy mistrů, když dvakrát porazili FC Kodaň. Jak už výše píšeme, Manchester City je tedy prvním anglickým klubem, který v nejprestižnější soutěží na světě dokázal vyhrát deset po sobě jdoucích zápasů.

Předtím to dokázaly pouze dva celky. A to Real Madrid v roce 2015, dvakrát se tento počin podařil Bayernu Mnichov, konkrétně v letech 2013 a 2020.

Neporazitelnost Guardilova týmu na území pohárové Evropy se prodloužila už na 22 zápasů. Citizens vedle toho prodloužili sérii neproher na Etihad Stadium už na 30 utkání.

Jediným dalším týmem, kterému se kdy podařilo dosáhnout rekordu 30 zápasů bez prohry, je Barcelona, která zapsala dokonce 38zápasovou šňůru bez porážky.

Zdroj: UEFA, Manchester City, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.