Spojte se s námi


Fotbal

Manchester City usiluje o příchod nového levého beka! Ve hře je Chorvat a dva barcelonští odchovanci

Anglický mistr Manchester City se snaží před začátkem sezóny zalepit díru na levém beku. Klub se snaží o příchod hned několika hráčů, ve hře by však mohlo být i spolehnutí se na vlastního odchovance. Jaké jsou tedy varianty?

Publikováno

dne

Anglický mistr Manchester City se snaží před začátkem sezóny zalepit díru na levém beku. Klub se snaží o příchod hned několika hráčů, ve hře by však mohlo být i spolehnutí se na vlastního odchovance. Jaké jsou tedy varianty?

Sergio Goméz

21letý hráč belgického Anderlechtu, který prošel slavnou Barcelonskou akademií La Masia. Z akademie Barcelony ho v jeho 17 letech vykoupila Borussia Dortmund.

V Bundeslize naskočil pouze dvakrát z lavičky. Za zmínku stojí ještě jeho dvouroční hostování v Huesce.

O Gomézovi se momentálně mluví nejhlasitěji jako o možné variantě na levou obranu. Jeho cenovka by měla být někde mezi 15 až 20 miliony eur.

Kdyby se Goméz v City neprosadil tak má být prý na řadě přesun do Girony, tedy partnerského klubu Manchesteru City.

Borna Sosa

Další z plejády chorvatských talentovaných hráčů. Sosa se dostal přes Dinamo Záhřeb do bundesligového Stuttgartu v létě 2018. V německém týmu se již naplno prosadil a stal se jedním ze stěžejních hráčů.

Odbyl si již svůj debut i za chorvatskou reprezentaci. Jeho nešvarem jsou ale častá zranění, která by se v anglickém náročném programu mohla ještě prohloubit.

Alejandro Grimaldo

Taktéž odchovanec barcelonské La Masie je aktuálně klíčovým hráče Benficy Lisabon. Z pozice levého beka zaznamenal v minulé sezóně bilanci 5+5.

Z výše zmíněných hráčů má nejspíš největší kvalitu. Pro City již však není příliš zajímavý svým věkem, protože mu v září bude 27 let.

Joshua Wilson-Esbrand

Talentovaný odchovanec Manchesteru City už v minulé sezóně pomalu začal nakukovat do prvního týmu. Prostor dostal například v ligovém poháru proti Wycombu.

Sám trenér bleděmodrých Pep Guardiola se o hráči vyjádřil v pozápasovém rozhovoru po příprávném zápase s Bayernem Mnichov: „Když na něj budeme dohlížet a vyhnou se mu zranění, může být budoucností tohoto klubu.“

Zdroj: Manchester City

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.