Spojte se s námi


Fotbal

Manchester City je blízko podpisu „nového Messiho“! Kdo je Claudio Echeverri, o kterého stojí všechny evropské týmy?

Claudio Echeverri je dalším velkým argentinským talentem, který je dokonce označován jako „nový Messi“. A pakliže si někdo dovolí vás takto nazvat, něco na tom být musí! 17letý útočný záložník je skutečně výjimečný, a to si uvědomují i evropské velkokluby, které se předhánějí v nabídkách.

Publikováno

dne

Claudio Echeverri je dalším velkým argentinským talentem, který je dokonce označován jako „nový Messi“. A pakliže si někdo dovolí vás takto nazvat, něco na tom být musí! 17letý útočný záložník je skutečně výjimečný, a to si uvědomují i evropské velkokluby, které se předhánějí v nabídkách. Nejblíže má ale údajně Manchester City.

Claudio Echeverri na roztrhání

Echeverri podepsal v létě svoji první profesionální smlouvu s týmem River Plate, za který již odehrál 4 zápasy, avšak pouze 72 minut. Hned během svého prvního 27 minutového představení si připsal asistenci.

Hodně na sebe upozornil především na lednovém mistrovství světa U-17. V Indonésii došla Argentina až do semifinále, kde prohrála na penalty s Německem. V boji o třetí místo pak prohrála také s Mali.

Argentinský supertalent nicméně na šampionátu dokázal vstřelit 5 gólů. K tomu přidal i asistenci, po níž Agustín Ruberto zkompletoval v semifinále proti Němcům v samotném závěru zápasu hattrick.

Celkově je pak bilance 17letého Argentince pod koučem Pablem Aimarem 17 zápasů, 10 gólů a 5 asistencí. Zatím se mu daří i přechod do dospělého fotbalu. Pokud tak bude ve svém vývoji pokračovat, dá se očekávat, že ho brzy uvidíme běhat po evropských trávnicích.

Manchester City, Real Madrid a další…

Pakliže vás někdo označí jako „nový Messi“, je jasné, že budete mít hodně nápadníků z řad evropských velkoklubů. Nejblíže k podpisu smlouvy má ale údajně Manchester City, který dle serveru The Mirror má s River Plate velmi dobré vztahy.

Server se vrací zpět k povedenému přestupu Juliána Álvareze, který se uskutečnil v lednu 2022. Bilance argentinského útočníka v dresu Citizens je aktuálně 70 zápasů, 25 gólů a 12 asistencí. Skvěle navíc doplňuje útočníka číslo jedna Erlinga Haalanda.

Velký zájem má údajně i Real Madrid, ten ovšem v létě přivedl Judea Bellinghama, kterému se v dresu Bílého baletu náramně daří a je mu aktuálně teprve 20 let. Sám hráč tak zřejmě upřednostní jiný klub. Právě Manchester City by v tomto ohledu měl být ideální destinací pro mladého Argentince.

Pep Guardiola již dokázal jednou „vychovat“ jednoho Messiho, kdo jiný by to měl zvládnout i podruhé?

Zdroj: The Mirror, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené