Spojte se s námi


Fotbal

Malacia měl Manchester United napsaný v osudu. Co o svém novém klubu řekl a dokáže se protlačit přes konkurenci do základu?

Manchester United dotáhl přestup Tyrella Malacii do úspěšného konce a oficiálně tak oznámil svoji první posilu, která navíc stála pouhých 15 milionů eur. Pro 22letého krajního beka je to přitom splněný sen, když už od návštěvy Old Traffordu věřil, že jednoho dne oblékne dres Rudých ďáblů.

Publikováno

dne

Manchester United dotáhl přestup Tyrella Malacii do úspěšného konce a oficiálně tak oznámil svoji první posilu, která navíc stála pouhých 15 milionů eur. Pro 22letého krajního beka je to přitom splněný sen, když už od návštěvy Old Traffordu věřil, že jednoho dne oblékne dres Rudých ďáblů. První cíl je tedy splněn, nyní ještě něco předvést!

„V akademii Feyenoordu jsme před několika lety jednou hráli turnaj v Manchesteru United a byl jsem okouzlen naprosto vším tam. Tehdy jsem si řekl sám sobě, že se sem jednoho dne vrátím. Nyní se to stalo realitou a já jsem tím ohromen,“ nechal se slyšet Malacia v rozhovoru pro server De Telegraaf.

Svou roli v tomto přestupu ale sehrál i bývalý špičkový útočník Robin van Persie, který zažil na Old Trafford poslední dny velkého Manchesteru United. Ve chvíli, kdy klub opouštěl, bylo už zle a vedení se nepodařilo tým herně pozvednout až do dnešního dne.

„Vždy jsem fandil Manchesteru United především kvůli van Persiemu, který byl také hráčem Feyenoordu. Před svým rozhodnutím jsem s ním mluvit o klubu a o městě. Hodně jsem slyšel od mého bývalého spoluhráče Tahitha Chonga, s nímž jsem ve Feyenoordu také hrál,“ prozradil Malacia.

To, že přichází někdo takový, je velmi povzbuzující. Motivace takových hráčů je vždy mnohem větší, když má logo klubu přímo v srdci. Jak si ale povede v konkurenci?

Ten Hag má na Old Trafford k dispozici Brandona Williamse, Luka Shawa a Alexe Tellese. S prvním jmenovaným se však příliš nepočítá a ani jeden ze zbývajících levých beků nepodával v poslední době dobré výkony.

Více prostoru dostával brazilský obránce, ale to především proto, že byl Shaw v průběhu sezony několikrát zraněný, ostatně stejně jako Telles, který si smůlu vybral hned na začátku. Dá se však předpokládat, že jeden z Old Trafford odejde. Alexovi je již 29 let, zatímco Luke je o tři roky mladší a do Manchesteru přišel už v roce 2014, i to by mohlo hrát svoji roli a pravděpodobně také bude.

Oba jsou navíc o něco komplexnější hráči než Malacia. Nizozemský obránce je ovšem daleko rychlejší a celkově pohybově zdatnější, což bude pro ten Hagův styl velmi důležité.

Podobně je na tom i Aaron Wan-Bissaka, u něho je to však slabší se hrou dopředu. A v tom se Malacia rozhodně neztrácí, když dokáže míč vyvézt a taktéž přesně nacentrovat. S jeho velkým nadšením by se mohl stát prakticky od začátku klíčovou postavou v obraně a ostatně i během útočných výpadů.

Tellese se Shawem ale rozhodně podceňovat nelze, především pak anglického beka, který když je ve formě, je jeden z nejlepších hráčů na hřišti, o čemž už všechny nejednou přesvědčil, navíc má po 8 letech v United v kabině určitě silné slovo.

Zdroj: Manchester United, De Telegraaf

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.