Spojte se s námi


Fotbal

Malacia jako by se ztratil… Co se děje s obráncem Manchesteru United, po kterém se slehla zem?

Tyrell Malacia zažil skvělou debutovou sezonu v Premier League. V konkurenci Luka Shawa si vedl skvěle. V létě však přišlo zranění, které nizozemského obránce vyřadilo ze hry do dnes. Po Malaciovi však jako by se slehla zem.

Publikováno

dne

Tyrell Malacia zažil skvělou debutovou sezonu v Premier League. V konkurenci Luka Shawa si vedl skvěle. V létě však přišlo zranění, které nizozemského obránce vyřadilo ze hry do dnes. Po Malaciovi však jako by se slehla zem.

Malacia v Manchesteru United

Malacia do červené části Manchesteru přestoupil v létě roku 2022 za 15 milionů eur z Feyenoordu. Erik ten Hag ho měl vytipovaného z působení v Ajaxu, kde obránce proti jeho Ajaxu pravidelně nastupoval. Nizozemský bek byl jednou z prvních posil ten Haga na Old Trafford.

Debut si však Nizozemec představoval úplně jinak. Při prvním startu si připsal pouhou minutu na hřišti, a to ještě při prohře 1:2 s Brightonem. Premiéra v základní sestavě byla snad ještě horší, Manchester United prohrál 0:4 s Brentfordem a Malaciu ten Hag vystřídal o poločase.

Ve zbytku sezony se však levý obránce postupně dostával do formy a čím dál častěji dostával přednost před Shawem, který je náchylný ke zraněním. Nakonec z toho bylo 39 startů, přesněji 2 684 minut, ve kterých si připsal 9 žlutých karet. Do nové sezony měl vstoupit jako rovnocenný oponent anglického kolegy.

Zranění

18. července 2023 si Tyrell Malacia přivodil blíže nespecifikované zranění kolene. Nizozemec musel podstoupit operaci, po které mohl následně začít s rehabilitacemi. Na začátku prosince však přišly zprávy, že rekonvalescence neprobíhá podle představ a Malacia musí jít na další operaci. Údajně během minulé sezony používal injekce proti bolesti, aby vůbec ročník dokončil.

Malacia se zcela vypařil

Poslední Malaciův odehraný zápas se datuje k 28. květnu 2023. Od té doby je zraněný a k zápasu nenaskočil. Zajímavostí je, že o jeho stavu Manchester United nevydal za celou sezonu jedinou zprávu a ani jeden post na sociálních sítích se ho přímo netýkal. Žádné fotky z rehabilitací, žádné novinky ohledně návratu.

Navíc na jeho vlastním instagramovém profilu je poslední příspěvek z 15. července 2023, od té doby nepřibylo ani jedno story. U většiny zraněných fotbalistů klub zveřejní přibližné datum návratu na hřiště. Tyrell Malacia žádné takové datum neměl a fanoušci vůbec netušili, co se s ním děje.

Jde jen o zranění?

Fanoušci se tak začínají ptát, zda stojí za “zmizením“ Malacii pouze zranění kolene, nebo i něco jiného?

První vyjádření ohledně Nizozemce přinesl před pár dny Erik ten Hag na tiskové konferenci, a to především díky otázce od novináře. „Jsme v bodě, kdy je situace okolo jeho návratu pozitivní. Brzy ho uvidíme na hřišti. Jeho návrat do týmového tréninku poté bude rychlý“, uvedl ten Hag.

Zdroj: Manchester United, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.