Majitelům francouzských klubů nejde o budování, ale o rychlé peníze, kritizuje Wenger celky z Ligue 1

Legendární kouč Arséne Wenger, který nyní pracuje pod hlavičkou FIFA, vyjádřil v rozhovoru pro BeIN Sports FR znepokojení nad stavem Ligue 1. Zkritizoval majitele tamních klubů a dokázal, že stav fotbalu v jeho zemi mu není lhostejný.

Arsene wenger zdroj cpfc.co.uk
Zdroj: cpfc.co.uk

Kvalita Ligue 1 šla v posledních deseti letech výrazně dolů. Jediným klubem, který dokáže Francii v Evropě tak nějak solidně reprezentovat, je bohaté PSG. Kde by ovšem bylo bez movitých vlastníků, kteří nepotřebují prodávat hvězdy týmu kvůli ziskům?

Dost možná tam, kde zbytek soutěže. V Evropě absolutně nekonkurenceschopné. Z nejvyšší tamní ligy se tak stala spíše jen výchovna velkých talentů, kteří v brzkém věku či po první povedené sezoně odchází za lepším. Kluby ani nemají snahu je udržet.

Právě tuto skutečnost velice kritizuje Arséne Wenger. „Francouzské kluby postupně padají do vlastnictví majitelů, kterým nejde o budování kvalitního mužstva do budoucnosti, ale pouze o rychlé zisky,“ má jasno legendární kouč v příčině obřího poklesu reputace Ligue 1.

A jaké navrhuje řešení? „Možná budeme muset vytvořit etickou komisi, abychom prozkoumávali potenciální kupce klubů, čímž bychom zjistili skutečné záměry lidí, kteří kupují naše kluby. Nemůžeme ničit kulturu fotbalu v zemi jen kvůli financím,“ nechal se slyšet Wenger.

Nelze se pak divit, že v posledních letech musely kluby řešit obří pokles návštěvnosti jednotlivých klubů. Když majitelé nemají zájem pro fanoušky udržet kvalitní hráče a tím pádem snahu o co nejkvalitnější fotbal, nemůže to dopadat jinak. Nicméně v aktuálním ročníku to je o něco lepší, než v těch předešlých.

Použité zdroje: BeIN Sports FR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.