Spojte se s námi


Fotbal

Maguire dře a chce se rvát o místo v Manchesteru United. Pod dohledem jej má portugalská legenda s minulostí v Chelsea a Realu Madrid

Harry Maguire to nemá snadné. Manchester United jej v roce 2019 koupil jako nejdražšího obránce planety. To samo o sobě znamenalo velký tlak. Svými výkony dosud Angličan nepřesvědčil, je terčem vtipů a kritiky. I když je kapitánem, vypadl ze sestavy. Jen tak se ale nevzdává.

Publikováno

dne

Harry Maguire to nemá snadné. Manchester United jej v roce 2019 koupil jako nejdražšího obránce planety. To samo o sobě znamenalo velký tlak. Svými výkony dosud Angličan nepřesvědčil, je terčem vtipů a kritiky. I když je kapitánem, vypadl ze sestavy. Jen tak se ale nevzdává.

Psal se rok 2017. Manchester United přivedl do svého kádru novou posilu. Hvězdu Leicesteru, jednoho z nejlepších obránců Premier League, klíčovou postavu anglického národního týmu. Harry Maguire přišel za dnes neuvěřitelných 87 milionů eur.

Stal se z něj nejdražší obránce planety. Už jen přestup na Old Trafford je velký krok. Přijít za takovou sumu? To znamená obrovský tlak na výkony. Těmi si ovšem za celou tu dobu Maguire vesměs nikoho nezískal.

Každá jeho chyba se hned objeví na sociálních sítích s cílem se mu zasmát. Mnohdy mu je dáváno za vinu i něco, co třeba nezpůsobil on. Zkrátka se stal jakýmsi hromosvodem pro všechny kritiky.

Samozřejmě by byla chyba přehlížet fakt, že jeho výkony rozhodně neodpovídají ceně, za jakou přicházel, nicméně když dostal v dresu Anglie důvěru od Garetha Southgatea, předváděl lepší výkony než na klubové úrovni.

Třebaže je kapitánem Manchesteru United, tak jej kouč Erik ten Hag odstavil na vedlejší kolej. Vyzdvihuje jeho profesionalitu i přístup, má však jiné koně, na které sází. Co bude s 30letým urostlým obráncem dál? Toť otázka.

Spekulovalo se o přestupu. Ještě před sestupem Leicesteru dával smysl návrat. To je ale nyní pasé. Maguire rozhodně má na Premier League. Navíc i nyní ukazuje skvělý přístup. Tvrdě na sobě dře, aby zabojoval o místo na Old Trafford.

Místo užívání si volna a prázdnin zamířil do Portugalska, kde už tři týdny tvrdě trénuje třikrát denně. Navíc tráví čas s portugalskou legendou se zkušenostmi z Chelsea či Realu Madrid. Pod dohledem jej má Ricardo Carvalho.

Maguire dělá maximum, aby mohl zůstat nadále členem Red Devils. Jestli to ale bude stačit, to se zatím neví. Anglický stoper teprve bude hovořit s koučem ten Hagem o své další budoucnosti.

Zdroj: Fabrizio Romano, Live Here We Go, Instagram, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.