Reklama

Maďarští fanoušci se poprali s policií ve Wembley. Podle Angličanů za to mohl rasismus

Souboj Maďarska proti Anglii přinesl remízu 1:1, ale po zápase se řešilo absolutně něco jiného. V sektoru hostujících fanoušků totiž došlo ke střetu s policií, podle anglické strany za to mohl opět rasismus.

Nepěkné vztahy mezi Maďarskem a Anglií se rozhořely už na reprezentačním srazu minulý měsíc, když se oba celky utkaly v Budapešti. Domácí fanoušci tehdy měli rasisticky urážet fotbalisty Albionu opičími skřeky.

Pořadatelé ve Wembley čekali, že by se něco podobného mohlo odehrát i v odvetě. Proto Maďarům nabídli jen 1000 lístků, pohotovost měli policisté i pořadatelé.

Chvíli po úvodním hvizdu došlo k velkému konfliktu. Maďarští fanoušci, kteří byli v přesile, zatlačili policisty do útrob stadionu, střet obou táborů se nakonec uklidnil, druhý poločas už se fanoušci soustředili jen na dění na hřišti.

Podle britských médií měl konflikt vzniknout zatknutím jednoho z fanoušků, který údajně rasisticky urážel člena pořadatelské služby. Poté se rozhořel velký konflikt fanoušků s policií, v maďarském kotli bylo údajně i několik polských rowdies.

Dalším důvodem k rozhoření konfliktu mělo být protestování maďarských fanoušků proti pokleknutí anglických hráčů. Maďaři si totiž připravili transparent s přeškrtnutým klečícím mužem a pokleknutí anglických hráčů vyprovodili ohlušujícím pískotem.

“Nemám nic dobrého, co bych k nim řekl ani jako k fanouškům, ani jako k lidem. Když ukazují takové transparenty proti hodnotám, kterým my jako národ věříme, je to nelidské. Slyšel jsem o tom, co se stalo na tribunách a je to pro mě zneklidňující a špatné,” uvedl stoper Anglie Jon Stones v pozápasovém rozhovoru.

Zdroj: Twitter, Sky Sports, Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co to je za fašistická hovada, tito maďarští fanoušci v černém, bylo vidět už v průběhu letošního ME, takže jsem jen zvědav, jakého zastání se jim tady dostane od českých dutých hlav, prý vlastenců. Zbožní Poláci, nacionalističtí Maďaři, to se nám tu ve střední Evropě rodí …….,těžko nacházím slov.

    • Dej si mokrej hadr na hlavu ty zastánče poklekávaču ! Naopak pokud Angláni dali do sektoru hostí jako stewardy Černocha a Pakistánce tak šli problému zcela cíleně naproti ! A to že Maďaři vytáhli transparent proti poklekávání je zcela v pořádku ! Je zcela v pořadku být hlasitě viditelně proti té to šaškárně !! Doufám že na zápasy EL – Celtic- Ferencvaroš a Rangers- Sparta pojedou tisícovky fanoušku hrdých Evropanu nepoklekávajících před negry ani Uefou či Fifou !!!

      • Bílý hrdý vlastenče, tak “česky” se píše černoch s malým “č” a této se píše dohromady. To jen tak mimochodem. Černoch a Pakistánec s největší pravděpodobností byli v Londýně doma.

        • Černoch a pákistánec rozhodně v Anglii doma nejsou doma jsou v Africe a Pakistánu….. a vzhledem k problému v Maďarsku při vzájemném zápase bylo každému ( kromě šefovy stewardu ve Wembley ) jasné že dát do Maďarského sektoru “neAngličany” bude to rozdmíchání vášní v řadách Maďaru ! Je to to samé jako kdyby černoch pákistánec cikán hlídal sektor např. Sparťanu .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené