Spojte se s námi


Fotbal

Maďaři zkomplikovali Čechům cestu do osmifinále, malá naděje na možnost remízy s Tureckem ale žije

Český tým byl vylosován do skupiny F a hraje své zápasy jako poslední. To je výhodné právě v situaci, kdy čeká na výsledky ostatních týmů, aby věděl, co potřebuje k postupu. Maďaři teď ale jednu cestu uzavřeli.

Publikováno

dne

Český tým byl vylosován do skupiny F a hraje své zápasy jako poslední. To je výhodné právě v situaci, kdy čeká na výsledky ostatních týmů, aby věděl, co potřebuje k postupu. Maďaři teď ale jednu cestu uzavřeli.

Mělo to být jednoznačné, prohra s Portugalskem, výhra s Gruzií a remíza nebo výhra s Tureckem. Tak si to představovala drtivá většina českých fanoušků a nejspíš i hráči a trenéři. Tato konstelace by jistě znamenala postup.

Jenže přišel zádrhel, český tým nedokázal Gruzii porazit a jen s ní remizoval 1:1. Zdálo se, že s jedním bodem bude muset Turecko v posledním zápase porazit, ale našla se cesta, jak postoupit i se dvěma body.

První dva týmy z každé skupiny postupují rovnou, ze šesti týmů na třetím místě však čtyři nejlepší také projdou do osmifinále. Dva týmy ze třetího místa už měly tři body, ovšem stále se hrálo o další dvě postupující třetí místa.

Aby Čechům stačila s Tureckem remíza, potřebovali mimo jiné remízu Skotska s Maďarskem. Dlouho to tak skutečně vypadalo, v nastavení ale poslal Maďary do euforie Csoboth a zachoval tak Maďarsku šanci na postup.

Jak postoupit se dvěma body?

Zároveň sebral jednu cestu Čechům, jak postoupit i s remízou a dvěma body. Jak na to? Ve skupině B mají Chorvatsko s Albánií po bodu a oba týmy by musely duely s Itálií, potažmo Španělskem prohrát.

Modričovi a spol. by nestačila ani remíza. Velká divočina by to byla ve skupině C, kde má Anglie 4 body, Dánsko se Slovinskem 2 a Srbové 1. Dánsko by pro český postup muselo porazit Srbsko a Slovinci prohrát s Anglií alespoň o dvě branky.

Co potřebují Češi k postupu při remíze s Tureckem:
Prohru Gruzie s Portugalskem
Remízu či prohru Chorvatska s Itálií
Prohru Albánie se Španělskem
Prohru Srbska s Dánskem
Prohru Slovinska s Anglií o 2 branky

Samozřejmě platí jednoduché dvě rovnice. Výhra zajistí Česku postup ze druhého místa (pokud Gruzie neporazí Portugalsko) a zároveň prohra je pošle vlakem zpátky do Prahy.

Zdroj: UEFA, česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.