Maďaři vypadli, pro fotbalovou veřejnost jsou vítězi. Po výborném výkonu smolně remizovali s Německem

Maďaři v posledním zápase skupinové fáze mistrovství Evropy pouze remizovali s Německem a na turnaji končí. Za výkon si ale zaslouží velkou pochvalu. Němci jdou dál z druhého místa.

Zdroj: Hungarian football federation

Úvodní šanci zápasu měl ve čtvrté minutě Joshua Kimmich, Peter Gulácsi si však poradil. Maďaři využili hned svou první šanci, Adam Szalai v 11. minutě hlavou rozvlnil síť.

Vyrovnání měl na hlavě Mats Hummels, orazítkoval však pouze břevno. Němci nadále tlačili, avšak v koncovce byli nuloví, což ve 45. minutě názorně ukázal Kai Havertz. Do kabin se tak šlo za nečekaného vedení Maďarů.

Druhou půli otevřela střela Havertze, Gulácsi si ale poradil. V 61. minutě mohl přidat pojistku Maďarům Roland Sallai, z přímého kopu totiž napálil levou tyčku. Čtyři minuty nato se Němci dočkali. Po chybě Gulácsiho doklepával do prázdné branky Havertz.

Maďaři si vzali vedení zpět minutku nato. Za obranou se objevil Andras Schafer a hlavou propálil Manuela Neuera. V 81. minutě mohl dát zlatý gól Toni Kroos, o pár centimetrů však minul zadní tyč.

Tři minuty nato už to bylo 2:2. Leon Goretzka prostřelil co mu stálo v cestě a Němci opět postupovali. Pak už se nic zásadního nestalo a Německo tak po remíze 2:2 postupuje dál.

Zdroj: UEFA EURO 2020