Reklama

Maďaři opět dělali problémy! Ve Wembley se střetli s policií. Jak reaguje veřejnost?

Kvalifikace na mistrovství světa nabídla v úterý zápas Anglie s Maďarskem. Souboj skončil remízou 2:2. Do Wembley dorazilo i několik fanoušků hostujícího celku. Ti už ale nedokázali nadchnout jako hráči jejich reprezentačního výběru. Naopak mají na kontě další průšvih.

Když před měsícem hrála Anglie v Maďarsku, neobešlo se to bez komplikací. Hráči Albionu se stali oběťmi rasistický urážek. V Maďarsku je rasismus a obecný útlak menšin ve fotbalovém prostředí neojedinělou záležitostí.

FIFA po tomto utkání Maďary odměnila uzavřením stadionu na dvě domácí utkání. Jenže to fanouškům jako trest evidentně nestačilo. Své neadekvátní chování totiž přivezli do Anglie.

K transparentu maďarských fanoušků se vyjádřil obránce John Stones: „Pokud takto protestují proti tomu, čemu věříme jako tým i jako národ, pak o nich nemám co pozitivního říct. Ať už jako o fanoušcích, nebo lidských bytostech.“

Nejvíce se ale řeší násilí, k němuž došlo přímo na stadionu. Maďaři měli rasisticky urážet členy ochranky, na základě čehož zasáhla policie, která některé z hostujících příznivců zadržela.

Co na to veřejnost?

Reakce na sociálních sítích jsou pochopitelně různé. Hodně se liší, kdo situaci komentoval. Někteří obyvatelé ze střední či východní Evropy stojí za Maďary.

Nemálo občanů České republiky je mezi nimi. „Ta Anglie prostě nepřestane. Pořád budou hledat záminky k tomu jejich rasismu,“ vyjádřil svůj názor jeden z českých fotbalových fanoušků. Dočkal se nejedné kladné reakce, mnoho dalších komentářů se neslo v českých diskusích v podobném duchu.

V Británii je pak situace vnímána o něco zajímavěji. Na jednu stranu sice Angličané volají po extrémně tvrdých trestech pro Maďary, jelikož se jedná o opakovaně špatné nechování, nicméně na druhou stranu je děsí neschopnost policie.

„Proč Maďarům rovnou nenabídli čaj a nezeptali se jich, zdali jim nemohou s něčím pomoct?“ táže se ironicky jeden z Britů na sociálních sítích.

„Myslím, že máme nejzbytečnější policii na světě. Více se zabývá vším jiným, než tím, čím se má zabývat. Toto je výsledek,“ dodal další.

„Pokud nebude jednat FIFA, měl by jednat parlament a postihnout Maďarsko sankcemi. Rasismus je větší než fotbal. Pokud jste maďarský fanoušek, musíte vyslat jasný vzkaz, že rasismus nesmí být tolerován,“ zněla další z mnoha reakcí.

Sociální sítě pak zaplavily i různé vtípky. Přeci jen se střetly dvě strany, kterým nemusí fandit úplně každý.

Zdroj: Twitter, Facebook, Sky Sports, BBC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co na to veřejost ? Ta normální stojí za Maďary kteří jen vyjádřili svuj nesouhlas s poklekaváním a jestli tam Anglani jako Stewardy postaví Černocha a Pakistance tak se daly nějaké poznámky jejich směrem čekat ! Velmi zajimavé co do učasti fanoušku hostí budou zápasy EL 21.10. Celtic- Ferencvaroš+Slask a 25.11. Rangers – Sparta + na to to utkání další koalice “neklekaču” – zastancu Českých dětí a odmítaču buzerace pokutování zákazu ze strany Uefy !

    • To si zas čeferin čehůny vychutná. Vúbec by mě nepřekvapilo, kdyby ho naváděl ta berbrovic prcna, co ho tak obdivuje. Fér chlap, prej ……

  2. Maďaři vypráskali policajty. Viděl jsem necenzurované video a ti jim dali. Policajti utíkali jak zbabělci. Někteří fanoušci sebrali pendreky a byli policajty. Že nepomohli Angličtí diváci. Vypadalo to že jsou na straně fanoušků z Maďarska.

  3. Hmm…… Poradatelska sluzba byla Anglicka takze za nezvladnuti poradatelske sluzby ktera dopustila rasisticke chovani by mela UEFA Anglicanum zavrit stadion na nekolik utkani ne? ?-)

  4. Takhle tendenčně napsanej článek už jsem dlouho nečetl,pane redaktore politiku sem prosím netahejte.Zajímavé na tom je,že ten problém z rasismem mají pořád jen ti ufnukaní Britové.

  5. Maďaři jen protestovali proti stupidnímu poklekávání. Což chápu, protože politika na fotbal nepatří. Policie zasahovala a jako důvod uvedla “rasistického” urážení stewarda. Jo tak na tyhle pohádky už jsme si zvykli. Od někoho kdo obviňuje i šestileté děti z rasismu je docela “věrohodná” informace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené