Spojte se s námi


Fortuna liga

Má Slavia tajný trumf v boji o titul? Po dlouhém zranění se vrací šikovný záložník. Trefil se hned v prvním zápase

Hned v prvním zápase po dlouhém zranění se gólově prosadil šikovný záložník Slavie Praha. V náročném konci ligové sezony se může pro Jindřicha Trpišovského stát tajným trumfem v boji o titul.

Publikováno

dne

Hned v prvním zápase po dlouhém zranění se gólově prosadil šikovný záložník Slavie Praha. V náročném konci ligové sezony se může pro Jindřicha Trpišovského stát tajným trumfem v boji o titul.

Přestože do Slavie přestoupil před více než rokem, za první mužstvo stihl pouhých sedm zápasů. David Pech se nyní vrací po osmiměsíční absenci způsobené poraněným kolenem. A hned v první duelu za rezervní tým si připsal branku při vysoké výhře nad Robstavem 7:0.

„Jsem za to rád a vstřelený gól je třešnička na dortu k tomu. Ještě mě čeká spousta práce, zápasová kondice je něco jiného, měl jsem nohy v medu, trochu mě to tahalo. Pro začátek to nebylo špatné, ale musím dál makat,“ řekl Pech po zápase pro klubový web.

Jak to vypadá, bolavé koleno se po dlouhodobé absenci opět dalo dopořádku. V třetiligovém zápase zvládl dvaadvacetiletý záložník celý druhý poločas. Do prvního týmu Jindřicha Trpišovského ho ovšem čeká ještě dlouhá cesta.

Ze stopera do zálohy

„Budu na sobě pracovat, a když se naskytne šance nastoupit za áčko, tak budu šťastný, ale kdybych měl sezonu dohrát s béčkem, tak nebudu věšet hlavu. Hlavní cíl je být zdravý a připravený na soustředění. Na podzim nás čeká spousta zápasů,“ má jasno Pech.

Odchovanec Mladé Boleslavi je v plném tréninku už přibližně měsíc a půl. Poslední tři týdny se přitom již zapojuje do týmových her. V duelu s Robstavem začal hrát nejprve nezvykle na stoperu, po přesunu do zálohy se mu podařilo skórovat.

„Rovnou o přestávce mi bylo řečeno, že to nebude těch třicet minut, že půjdu rovnou na poločas, tak jsem se šel rozcvičit. Bylo štěstí, že to bylo už za stavu 4:0 a soupeř byl v deseti. Po patnácti minutách jsem šel na desítku a nakonec jsem hrál i na šestce,“ prozradil Pech.

Za několik dní to bude přesně rok, kdy David Pech nastoupil v základní sestavě do derby na Letné (3:3). Tento počin by si mohl klidně zopakovat během titulové nadstavby, kdy se poslední derby pražských „S“ v tomto ročníku uskuteční. Stane se tajným trumfem?

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.