Spojte se s námi


Fotbal

Má šanci uspět v Realu Madrid? Brazilský mladík by rád navázal na úspěchy svých krajanů a nyní se pokouší o restart u nováčka italské ligy

Reinier Jesus je jméno fotbalisty, za kterého Real Madrid zaplatil 30 milionů eur, ale do prvního mužstva se nikdy neprobojoval. Má ještě šanci uspět podobně jako krajané, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě?

Publikováno

dne

Reinier Jesus je jméno fotbalisty, za kterého Real Madrid zaplatil 30 milionů eur, ale do prvního mužstva se nikdy neprobojoval. Má ještě šanci uspět podobně jako krajané, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě?

Real Madrid se v posledních letech v rámci přestupové strategie vydal novou cestou a přivedl do svých řad za nemalé peníze několik brazilských supertalentů.

Můžeme s klidným svědomím říct, že v případě Viníciuse Jr. a Rodryga se tato strategie vyplatila. Za prvního jmenovaného vysázel španělský velkoklub 45 milionů eur a to v momentě, kdy mu bylo pouhých 16 let.

V podstatě stejný příběh se týká i Rodryga. V obou případech musel Real Madrid vyčkat na moment, kdy fotbalisté oslaví osmnácté narozeniny a budou se moci do Evropy přesunout.

Podstatně hůře dopadl přestup Reiniera, na něhož možná už mnozí dokonce zapomněli. I on se měl stát budoucí hvězdou klubu. Místo toho však putuje po hostováních a jeho tržní cena spadla k hranici dvou milionů euro. To je oproti nákupní ceně, která činila 30 milionů eur, značný propad.

Po svém příchodu do španělské metropole nastupoval za B-tým, kde ovšem odehrál pouze tři utkání, ve kterých dokázal vsítit dvě branky. Následovalo dvouleté hostování v Borussii Dortmund.

Pro nadějného mladíka se mělo jednat o perfektní destinaci. Očekávalo se, že Reinier dostane potřebný herní prostor k tomu, aby nadále rozvíjel svůj talent. To se ovšem nestalo.

Brazilský fotbalista se do základní sestavy nikdy neprobojoval a příležitost dostával převážně z lavičky. Spoustu utkání v řadě dokonce proseděl na lavičce náhradníků kompletně.

Po návratu zpět do hlavního města Španělska odešel obratem na další hostování. Tentokrát se pokoušel rozehrát přímo ve španělské nejvyšší lize, kde oblékl dres Girony.

Ani v tomto případě nemůžeme hovořit o úspěšném působení. Reinier dostal po dvou utkáních strávených mezi náhradníky šanci v základní sestavě. Nastoupil ve třech po sobě jdoucích utkáních a jednou se i gólově prosadil. Pak přišlo zranění.

Marodil v podstatě od října minulého roku do února. Po návratu nastoupil v základní sestavě pouze dvakrát.

Po konci hostování řešil Real Madrid, co s fotbalistou nadále. Nezapojil se ani do předsezónní přípravy a teprve v září odešel na další zápůjčku do Frosinone, tedy k nováčkovi italské Serie A.

Nad jeho budoucností visí veliký otazník. Pokud s ním vedení klubu počítá, tak největší šanci na sebe upozornit bude mít příští rok, kdy záložní řadu Bílého baletu opustí Toni Kroos a Luka Modrič.

V opačném případě se bude jednat o nepovedenou investici v řádech desítek milionů euro. Reinierovi je ovšem stále jen jednadvacet let a má spoustu času ukázat, že si své místo na Santiago Bernabeu zaslouží.

Zdroj: Livesport, Transfermarket

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.