Spojte se s námi


Fotbal

Má před sebou Felipe Anderson poslední velký přestup? Legenda Lazia může odejít do Turína

Felipe Anderson je jedním z hráčů, kterým na konci současné sezony končí smlouva. Brazilskému záložníkovi je 30 let a nejlepší léta má zřejmě za sebou. Lazio podle všeho nemá zájem o prodloužení smlouvy, přestože sám hráč o další spolupráci údajně stál.

Publikováno

dne

Felipe Anderson je jedním z hráčů, kterým na konci současné sezony končí smlouva. Brazilskému záložníkovi je 30 let a nejlepší léta má zřejmě za sebou. Lazio podle všeho nemá zájem o prodloužení smlouvy, přestože sám hráč o další spolupráci údajně stál.

Anderson se stal legendou Lazia

Kmenovým hráčem Lazia je Brazilec s výjimkou let 2018 až 2021 od roku 2013. V římském klubu zažil své nejlepší sezony. Ihned po příchodu ze Santosu ve svých 22 letech Serii A neoslnil. Pouhý 1 gól ve 20 zápasech? To na křídelního hráče nebyla kdovíjaká bilance.

Ovšem další sezona, tedy sezona 2013/14, byla výborná, Felipe Anderson v ní nastřílel 10 branek, k nim 11 asistencí, zařadil se tak k nejproduktivnějším hráčům hrajícím v Itálii.

V následující sezoně však přišel lehký útlum a Brazilec už nedosahoval takových čísel, byť 9 gólů a 5 asistencí nezní zle. Jen k tomu nesmíme přidat, že křídelník nastoupil do 47 zápasů. Produktivita je jedním z hlavních důvodů, proč Anderson nikdy nehrál v nejlepších klubech.

V dalších dvou sezonách v Laziu Anderson přidal 13 branek a 21 asistencí. Podobná čísla dosahují světoví hráči během jediné sezony. Alespoň jedné trofeje se Brazilec v Laziu dočkal, konkrétně italského Superpoháru v roce 2018. Právě v onom roce byl za 38 milionů eur prodán do West Hamu.

Podruhé do Lazia vstoupil v roce 2021 jako volný hráč. Úvodní sezona 2021/22 přinesla 7 branek a 8 asistencí. Loňská sezona připomněla sezonu 2013/14, když Brazilec zapsal bilanci 12+9 (góly + asistence). Nyní na tom ale opět není nejlépe, vstřelil pouhé 3 branky, pyšní se i 7 asistencemi.

Co bude dál?

O brazilském křídelníkovi se ví, že má problém s efektivitou, což je vidět i na předchozích statistikách. Jen pro představu – v 73 zápasech za West Ham si Anderson připsal 12 gólů a 13 asistencí. V římském klubu s ním již zřejmě nepočítají. Brazilec začátkem března tlačil na schůzky ohledně nové smlouvy, byl však vyignorován.

Podle současných zpráv by měl Brazilec podepsat po skončení současné smlouvy kontrakt s Juventusem. Šlo by o jeho první opravdový velkoklub. Obě strany údajně docílily ústní dohody, co se týká podmínek. Pro hráče je to vynikající volba, otazník zůstává nad turínským klubem.

Zdroj: Twitter, Serie A

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.