Fotbal
Lvíčata ukázala, jak se má bojovat. Výkon s Anglií vypadal slibně
Česká fotbalová reprezentace do 21 má za sebou úvodní zápas na Euru, který ale výsledkově nezvládla. Anglie týmu kouče Jana Suchopárka nadělila tři góly a byla z toho porážka 1:3. Přesto není potřeba smutnit, výkon nebyl vůbec špatný a s takovou je reálné, že se o ně s Německem Lvíčata poperou.

Česká fotbalová reprezentace do 21 má za sebou úvodní zápas na Euru, který ale výsledkově nezvládla. Anglie týmu kouče Jana Suchopárka nadělila tři góly a byla z toho porážka 1:3. Přesto není potřeba smutnit, výkon nebyl vůbec špatný a s takovou je reálné, že se o ně s Německem Lvíčata poperou.
- Lvíčata padla na úvod EURO U21 s Anglií 1:3
- V zápase přitom Albionu byli vyrovnaným soupeřem
- Výkon dal naději do dalších zápasů
Úvodní zápasy mistrovství Evropy do 21 let jsou minulostí. Všechny týmy za sebou mají první kolo a Češi z něj bohužel body nevydolovali. Jejich soupeřem byla silná Anglie, která ale kvůli přestupům do týmů, které se účastní MS klubů, přišla krátce před turnajem o Joba Bellinghama s Liamem Delapem.
I tak ale v kádru kouče Lee Carsleyho byli šampioni z Liverpoolu Harvey Elliott a Jarell Quansah, stejně tak i nadějní beci Archie Gray a Valentino Livramento a v neposlední řadě útočník City James McAtee, který v minulé sezoně dostával šance od trenéra Pepa Guardioly.
V sestavě týmu kouče Jana Suchopárka chyběl Adam Karabec, ten čekal pouze na lavičce. Důvod byl prostý, trenér plánoval hrát proti Albionu zataženě a na protiútoky a potřeboval dát do sestavy defenzivnějšího hráče. A nakonec mu tento krok málem vyšel.
Češi bojovali, na bod ale nestačili
Češi hráli téměř na hraně svých možností. Nebáli se hrát fotbal a Anglii dokázali být po celý zápas důstojným soupeřem, mnohdy dokonce vyrovnaným. Bylo cítit, že individuální kvalita je na straně soupeře, i ten ale chyboval.
Bohužel pro nás ale Češi udělali chyb více, bolet musí zejména gól útočníka Marseille Jonathana Rowa krátce na startu druhé půle, kdy teč zmátla brankáře Lukáše Horníčka a ten si tak nepohlídal přední tyč. Poté přišlo snížení, Anglie ale nakonec vyhrála 3:1 a přiblížila se postupu.
Češi se nemají za co stydět, jejich výkon dal naopak naději do dalších zápasů. Nadmíru důležitý je ten nedělní, kdy opět v Dunajské Stredě vyzvou v derby Německo. A právě s tím musí uhrát alespoň bod, jinak jsou postupové šance pryč.
Vývoj EURO U21
Výhru slaví i Němci, kteří Slovinsko rozdrtili 3:0 díky hattricku Nicka Woltemadeho ze Stuttgartu. Zápas přitom neměl takový průběh, Slovinci mnohokrát vypadali lépe, ale bohužel pro ně je zradila koncovka.
Dánsko skvěle otočilo zápas s Ukrajinou a vyhrálo 3:2, Nizozemsko zase dokázalo dohnat výsledkovou ztrátu a uhrálo bod s Finskem. Pátek je volným dnem, druhé kolo startuje v sobotu.
Zdroj: Autorský článek

-
Chance Ligapřed 2 dny
Sparta a její bývalý hráč jsou chudší o téměř 100 milionů. Turci neposlali peníze
-
Chance Ligapřed 3 dny
Haraslín chce do Bratislavy, ale se Spartou se nejde dohodnout, tvrdí šéf Slovanu. Je připraven jednat
-
Chance Ligapřed 4 dny
Další ztráta lídra Sparty! Laci míří do Turecka, podepíše v Rizesporu
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Plzeň přišla o klíčového hráče. Návrat na hřiště je v ohrožení