Lvíčata se přiblížila EURU! O výhře nad Řeckem rozhodl Bucha s Drchalem

Do Řecka odcestovala jednadvacítka s cílem zvítězit. Jen tak by totiž ještě mohla pomýšlet na postup na mistrovství Evropy, které budou příští rok hostit Maďarsko a Slovinsko. Tým Karla Krejčího se navíc musel obejít bez zraněného Matěje Polidara či Adama Karabce.

zdroj: fcviktoria.cz

Zápas nezačal v příliš vysokém tempu. V úvodních minutách se hrálo především mezi šestnáctkami. Více ze hry ale měli reprezentanti České republiky.

První vážnější příležitosti jsme se dočkali až ve 26. minutě. Po faulu na Davida Zimu v blízkosti pokutového území odpískal hlavní rozhodčí volný přímý kop. Míč si postavil Dominik Janošek, avšak jeho střela jen těsně minula pravou tyč řeckého brankáře.

O deset minut později se do vyložené šance dostal Jan Matoušek. V pokutovém území si našel přihrávku Libora Holíka, jenže jeho střela byla nepřesná a mířila vysoko nad branku soupeře.

Do velké výhody se lvíčata dostala ve 41. minutě. Odysseas Lymperakis totiž zezadu zfauloval Libora Holíka a po přerušení hry ještě na Holíka úmyslně šlápl. Hlavní rozhodčí neváhal a z kapsičky vytáhl červenou kartu.

Více se toho v prvním poločase už nestalo a do kabin se tak docházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas začal tak, jak první končil. Hráči České republiky byli aktivnější, avšak do organizované obrany Řecka se dostávali jen těžko.

První větší šance po změně stran přišla v 57. minutě. Volný prostor si v pokutovém území soupeře našel Pavel Bucha, ale jeho zakončení mířilo do prostoru, kde byl připraven brankář Marios Siabanis.

V 65. minutě se po faulu na Jana Matouška odpískal pokutový kop. Míč si postavil Ondřej Šašinka, ale brankář soupeře vystihl směr střely a blýskl se skvělým zákrokem. Pomezní rozhodčí si však (i bez přítomnosti VARu) všiml brzkého výběhu a opakovanou penaltu proměnil Pavel Bucha.

Lvíčatům se po vstřelené brance začalo hrát mnohem lépe. Do šancí se postupně dostali Ondřej Šašinka, Denis Granečný a David Zima. Všechny příležitosti nakonec zůstaly nevyužity.

V nastaveném čase ještě přidal druhou branku zápasu Václav Drchal, který využil nádhernou přihrávku Antonína Vaníčka.

Družina Karla Krejčího má tedy 21 bodů. K jistotě postupu ale potřebují lvíčata ještě to, aby zde Skotové v úterý nezvítězili.