Spojte se s námi


Fotbal

Lvíčata před losem ME U21: Jaké soupeře si přejí Vitík, Kaloč a spol? Kvůli vyřazení Slovenska je přáním i Ukrajina

Již dnes od 18 hodin je na programu los mistrovství Evropy do 21 let. Zúčastní se jej i náš národní tým, který skrze baráž postoupil přes Island a bude se nacházet ve třetím výkonnostním koši. Jaký los očekávají hráči Lvíčat?

Publikováno

dne

Již dnes od 18 hodin je na programu los mistrovství Evropy do 21 let. Zúčastní se jej i náš národní tým, který skrze baráž postoupil přes Island a bude se nacházet ve třetím výkonnostním koši. Jaký los očekávají hráči Lvíčat?

Lvíčata se mohou díky postupu na mistrovství Evropy těšit na los skupinové fáze, který je naplánován na dnešek od 18 hodin. Slavnostní los se bude konat v Bukurešti.

Český tým bude figurovat ve třetím koši, celého mistrovství se zúčastní pouze 16 celků. Euro se bude konat v termínu od 21. června do 8. července. Turnaj pořádají Gruzie s Rumunskem.

Jaké soupeře by si přál stoper Martin Vitík? Německo, Rumunsko a Norsko. „Kromě prvního koše, kde samozřejmě není lehkého soupeře, by pro nás tato skupina pro nás možná byla jednou z nejschůdnější k naplnění dalšího cíle – tedy postupu ze skupiny do vyřazovací fáze ME,“ řekl v rozhovoru pro web reprezentace.

To kapitán Filip Kaloč vybral naprosto odlišné soupeře, přál by si Španělsko, Nizozemsko a Ukrajinu. „Španělsko a Nizozemsko jsou soupeři, s nimiž jsme zatím neměli možnost se poměřit, proto by to mohlo být zajímavé právě na mistrovství Evropy, i když by samozřejmě šlo o velmi těžké zápasy. Ukrajině bychom chtěli vrátit to, že v baráži zdolala Slovensko,“ vysvětlil Kaloč.

Přáním Adama Gabriela je Německo, Itálie a Ukrajina. „S Německem bych se rád utkal, protože jsem tam jako malý začínal s fotbalem a znám tamní prostředí. Itálie je pro mě srdeční záležitostí, Ukrajina v baráži vyřadila Slovensko a my bychom se mohli pokusit o určitou odvetu,“ dodal.

Jan Žambůrek si vybral Francii, Nizozemsko a Norsko. „Francie a Nizozemsko představují absolutní špičku, mají velké talenty ze špičkových evropských klubů, což by pro nás představovalo velkou výzvu. Norsko se v posledních letech v mládežnických kategoriích hodně zvedlo a také srovnání s nimi by mohlo být zajímavé,“ zakončil odchovanec Slavie.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.