Reklama

Lukáš Zima: Opustit Itálii? Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Ale potřeboval jsem udělat změnu

Brankář Lukáš Zima opustil po deseti letech Apeninský poloostrov a vydal se zkusit štěstí do Nizozemska. Upsal se druholigovému celku VVV Venlo, kterému by rád pomohl k návratu do Eredivisie. Sedmadvacetiletý Zima prozradil pro Ruik, jak bylo těžké opustit Itálii, ale i to, co očekává od nového angažmá.

Od léta působíte v nizozemském VVV Venlo, jak jste zatím spokojený v novém působišti?

Tak zatím mé nové angažmá splňuje to, co jsem očekával. Jedná se o klub s dlouholetou tradicí a úžasnou diváckou podporou, kterou máme každý domácí zápas. Soutěž je velice vyrovnaná, kde každý tým i ze spodní části tabulky může vyhrát nad těmi kluby, které hrají o ty nejvyšší příčky.

Jaký dojem na Vás zatím udělala druhá liga v Nizozemsku? A jaké jsou cíle klubu?

Mám z toho zatím velmi pozitivní dojmy. Je úžasné vidět některé týmy ve druhé nizozemské lize, jaké mají zázemí nebo jak pracují se svými hráči. Jinak cíle klubu jsou od začátku jasné. A to je návrat do Eredivisie, ať už postoupit přímo nebo přes play off. Máme sice velmi mladý tým, ale každým zápasem se zlepšujeme.

Itálii jste opustil po deseti letech, jak byste zhodnotil své působení na Apeninském poloostrově? A měl jste i nějaké jiné zajímavé nabídky?

Ano, Itálii jsem opustil po deseti letech. Nebylo to vůbec jednoduché rozhodování, jelikož mi Itálie přirostla k srdci a bral jsem ji jako svůj druhý domov. Ale myslím si, že jsem potřeboval změnu a hlavně jsem si chtěl vyzkoušet něco nového.

Asi spousta lidí mně kritizovala, že jsem v Itálii nehrál a zničil si kariéru. Ale já zase říkám, že pokud vás kluby stále chtějí, tak asi nějakou kvalitu máte a něco umíte. Ke všemu jsem získal i hodně zkušeností od hráčů, kteří něco dokázali v kariéře. Podle mě je v Itálii jedna z nejlepších brankářských škol na světě.

Nyní mi je 27 let a to si myslím, že je nejlepší věk pro brankáře. Jsem rád, že jsem si mohl Itálií projít a jednou bych se tam rád vrátil. Měl jsem možnost setrvat v Itálii, ale měl jsem i nabídku z Kypru nebo Skotska. Ale mně se líbil zájem a projekt, který mi prezentovalo Venlo.

Váš bývalý klub Slavia Praha dostala do skupiny Konfereční ligy Feyenoord Rotterdam. Jak vidíte šance Slavie proti Feyenoordu? A jak berou Slavii v Nizozemsku?

Určitě tu každý Slavii zná a vždy znal. Slavia patří a vždy patřila mezi evropské velkokluby. Nebude to pro ně jednoduché, ale určitě má kvality na to, aby proti Feyenoordu vyhrála.

Jak jste spokojený v Nizozemsku po životní stránce oproti Itálii?

Krásná země a velice moderní oproti Itálii. Všechno tady funguje tak, jak má, což se o Itálii někdy nedalo říct. Ale každá země má svá pro a proti. Ale jinak jsem zatím spokojený.

Na závěr bych se Vás chtěl zeptat, co očekáváte od působení v Nizozemsku?

Chtěl bych se s Venlem vrátit do nejvyšší soutěže. Odehrát co nejvíce zápasů a pomoc svému týmu. Pokud by se to nepodařilo do dvou let, tak bych chtěl upoutat pozornost i jiných klubů, které by pak mohly projevit zájem. Ale teď je moje motivace jasná. Chci hrát a podávat co nejlepší výkony, kterému pomohou klubu k návratu mezi elitu.

Zdroj: Lukáš Zima

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené