Lukaku dvěma góly zařídil výhru Interu nad Udine

Fotbalisté Interu Milán zvládli utkání na půdě Udine. Výhru 2:0 vystřelil Romelu Lukaku, nejprve se trefil z pravé strany vápna, pár minut nato proměnil penaltu. Milánští se tak vrací na druhé místo Serie A.

Hned v první minutě prověřil gólmana domácích mladičký Esposito, jeho pokus ze třiceti metrů vyrazil Mussa. V 7. minutě vypálil Eriksen, trefil ale pouze střed brány. Domácí se prvně ozvali v minutě desáté, kdy de Paul z dálky nepřekonal brankáře hostí.

Aktivnější hosté znovu zahrozili v 19. minutě, na centr Mosese si naběhl Vecino, míč však trefil kolenem a neuspěl. Esposito se snažil co nejčastěji střílet, pokus z 35. minuty mu ale nesedl a skončil vysoko nad.

Ve 38. minutě se do slušné šance dostal Larsen, jehož střelu směřující do brány tělem vyrazil Ashley Young. Další šance už nepřišla a do kabin se šlo za stavu 0:0. Hned z kraje druhé půle se do tutovky dostal Esposito, z malého vápna ale trefil jen střed svatyně.

V 64. minutě se milánští dočkali, Barella prodloužil Brozovičův pas až na Lukakua, který míč umístil mezi nohama obránce k levé tyči. Inter dominoval a v 69. minutě se do obrovské šance dostal Lukaku, belgický silák ale merunu netrefil ideálně.

O minutu později své zaváhání mohl napravit, po faulu na Alexise se totiž postavil k pokutovému kopu a ranou k levé tyči zvýšil. Domácí následně převzali iniciativu, avšak ke střele se dostali až v 82. minutě, kdy Lassagna pálil mimo.

Ten samý hráč střílel z voleje v 86. minutě, ani tentokrát zařízení netrefil. Další šance už nepřišla a Inter tak bere všechny tři body. Díky výhře se vrací na druhé místo, tři body za vedoucí Juventus.