Spojte se s námi


Fortuna liga

Luboš Kozel si postěžoval na přestupovou aktivitu Liberce. Slovan údajně stál o Mejdra či Pavelku

Fortuna liga je za rohem. Utkáním se Sigmou Olomouc druhou polovinu soutěže odstartuje Slovan Liberec. Trenér Luboš Kozel si na tiskové konferenci postěžoval na přestupovou aktivitu severočeského mančaftu.

Publikováno

dne

Fortuna liga je za rohem. Utkáním se Sigmou Olomouc druhou polovinu soutěže odstartuje Slovan Liberec. Trenér Luboš Kozel si na tiskové konferenci postěžoval na přestupovou aktivitu severočeského mančaftu.

Již v sobotu se fanoušci českého fotbalu dočkají návratu Fortuna ligy. V jednom z nejzajímavějších duelů se utkají Slovan Liberec a Sigma Olomouc, tedy dva celky, které usilují o pozici v první šestce tabulky, přičemž je dělí tři body a Hanáci mají zápas k dobru.

Ještě před zápasem ovšem dostal trenér severočeského klubu Luboš Kozel příležitost zhodnotit přípravu, prozradit cíle i vyjádřit se k přestupové aktivitě svého mužstva.

Experti příliš s Libercem v první šestce nepočítají. 52letý trenér věří a doufá, že to bude pro jeho svěřence dostatečná motivace, aby dokázali opak. Pochvaloval si přípravu v Turecku, jednu kaňku však na přestávce našel.

Slovan totiž získal přes zimu jedinou posilu. Kozel může počítat se službami nadějného útočníka Lukáše Letenaye, který dorazil z druhé slovenské ligy. Jinak mu v týmu žádný nováček nepřibyl.

„Tak spokojenost… Je dobré, že nedošlo k velké obměně. Odešel opravdu jen Lukáš Červ. Mužstvo zůstalo pohromadě. Druhá část je spíš negativní. Zatím se nám nepovedlo za něj přivést náhradu. K žádnému doplnění nedošlo. O posílení asi tedy není moc řeč,“ vyjádřil se trenér na tiskové konferenci.

Luboš Kozel stál o Mejdra či Pavelku

Zajímavostí je, že trenér Slovanu Liberec stál dle serveru inFotbal.cz na začátku ledna například o Jana Mejdra, obránce pražské Sparty. O hráče usiloval také Hradec Králové, nicméně 28letý krajní bek se chce na Letné rvát o místo a zváží prý jen zahraniční štaci.

Co se týká náhrady za výše zmíněného Lukáše Červa, jenž odešel do Viktorie Plzeň, měl být ve hře návrat Davida Pavelky, rovněž hráče pražské Sparty. Ten ale hodlá na Letné dodržet kontrakt, který je platný do konce sezony.

Pavelka navíc měl dostat nabídku ve Spartě pokračovat a rozvíjet se v jiné a nové roli.

Přestupové období je otevřené do 22. února. Liberec má některé přestupy rozjednané, Luboš Kozel však vnímá, že příchod kohokoliv do týmu v této době bude mít jedno velké mínus.

„Každý trenér je rád, když je mužstvo pohromadě delší dobu. Když by případně nový hráč s námi už nic neabsolvoval, jeho vyzkoušení nebo zabudování do týmu je daleko těžší. Navíc časem jsou ty možnosti získat někoho kvalitního, nebo koho máme vytipovaného, nižší,“ uzavřel téma Kozel.

Zdroj: FC Slovan Liberec, inFotbal.cz

Reklama

Oblíbené