Bundesliga

Loučení ve velkém stylu! Robben i Ribéry se trefili a slaví s Bayernem Mnichov sedmý titul v řadě!

Hráčům bavorského velkoklubu stačilo pouze remizovat. Nakonec ale Frankfurt pěti góly rozstříleli. Robben a Ribéry tak prožili emotivní loučení s fanoušky, které ozdobili gólovými trefami a titulem!

Rival Bayernu v boji o titul musel spoléhat na to, že svěřenci Niko Kovače proti Frankfurtu zaváhají, aby měli šanci získat bundesligový titul. Další podmínkou bylo samozřejmě vyhrát své utkání proti Borussii Monchengladbach.

Borussie Dortmund čekala na první branku do samého závěru první půle. Reus udržel míč těsně před brankovou čárou a pobídl lehkým obloučkem Sancha ke skórování. Žlutočervení si pak vedení bezpečně uhlídali a sám Reus ještě zvýšil v 54. minutě po pěkné akci z pravé strany na konečných 2:0.

Mezitím v Allianz Aréně domácí Bayern dominoval, a to hlavně střelecky, nad Frankfurtem. Už ve 4. minutě poslal na cestu k titulu svůj tým Coman, když ho ve vápně skvělou průnikovou přihrávkou našel Muller.

Ještě v první půli se radoval z další branky Gnabry, ale ta nebyla uznána kvůli ofsajdu. Do kabin tak šli hráči Mnichova pouze s jednobrankovým vedením.

Frankfurt hned pět minut po pauze utkání výrazně zdramatizoval. Haller se totiž prosadil v divoké mele po rohovém kopu.

Bayernu sice stačilo neprohrát, ale před úžasnou fanouškovskou kulisou bylo jasné, že se na žádnou remízu hrát nebude. Už o tři minuty později tak Alaba strhl vedení zpět na stranu domácích, když dorazil střelu Mullera, a v 58. minutě překonal Trappa z velkého úhlu Sanches.

Za pohodlného stavu 3:1 už nebylo pochyb, že dominantní domácí borci už zápas neprohrají a zajistí si titul. Sobotní odpoledne mělo nakonec pro Bayern ale ještě mnohem pohádkovější konec.

Na hřiště přišly na své poslední minuty v dresu Bayernu legendy Robben s Ribérym a oba se dokázali gólově prosadit. Jako první v 72. minutě Ribéry krásně přeloboval Trappa a o chvíli později zakončoval Robben do prázdné brány po přihrávce Alaby.

Pověstné duo Robbery si tak krásnější konec své kariéry v Bayernu snad ani nemohlo představit. Společně se svými spoluhráči i další končící legendou Rafinhou zvedli nad hlavu už sedmý bundesligový titul v řadě poté, co přispěli k demolici Frankfurtu 5:1.

Bundesliga

Patrik Schick mezi nejlepšími hráči zápasu! Podívejte se na jeho neproměněnou penaltu i gól

Od

Bayer Leverkusen i s Patrikem Schickem nastoupil v 19. kole Bundesligy proti Borussii Mönchengladbach. Werkself v Borussia Parku zvítězil 2-1 a poskočil na třetí místo ligové tabulky, jenž zajišťuje postup do Ligy mistrů. Patrik Schick vstřelil gól, ale nedal penaltu, jak vypadal jeho výkon z pohledu čísel?

Patrik Schick před zápasem čelil těžkému úkolu. Jeho konkurent v souboji o korunu nejlepšího střelce Robert Lewandowski, nasázel nebohému Kolínu n. Rýnem hattrick.

Český forvard se snažil, co to šlo a gólu se nakonec dočkal, ale nahánět polského snajpra je prostě nesmírně těžký úkol. Schicky vyprodukoval v zápase neuvěřitelný počet střel (8), čtyři z nich letěli mezi tři tyče. 25letý útočník vystřelil jednoznačně nejvíckrát ze všech hráčů na hřišti.

Útočné eso Leverkusenu v 50. minutě bohužel neproměnilo penaltu a osmnáctého gólu sezóny se dočkalo až v 74. minutě po standardní situaci.

Schick patřil znovu mezi nejlepší hráče zápasu, ale tentokrát ho zastínili dva muži. Gólman domácí Borussie Mönchengladbach Yann Sommer. Zneškodnil dvě penalty a udělal celkem 12 zákroků. Dle statistik xG mohl v klidu inkasovat až 6,69 gólu, jenže byl proti.

Statistický server WhoScored udělil Sommerovi bezchybný rating 10! To je u brankáře zcela výjimečný moment. Vyšší rating než měl Patrik Schick, dostal ještě jeho spoluhráč Florian Wirtz (9,36). Vytvořil 7 klíčových přihrávek a udělal 6 driblinků na 18 let slušný výkon nemyslíte?

Patrik Schick dostal nadstandardní známku 7,59. Během zápasu měl 35 dotyků s míčem, vyhrál tři hlavičkové souboje, úspěšnost přihrávek měl 81 %, vytvořil jednu klíčovou přihrávku a k tomu přidal dva úspěšné driblinky.

V defenzivní činnosti získal český útočník hned dvakrát míč zpět do držení Leverkusenu. Jednou v souboji noha na nohu a jednou zachytil přihrávku soupeře.

Zdroje: WhoScored, The Flanker, FotMob

Bundesliga

Patrik Schick vyfasoval speciální FUT kartičku! Na kolik si ho cení Bayer Leverkusen?

Patrik Schick zažívá fenomenální sezónu. Pro Bayer Leverkusen je víceméně nepostradatelným hráčem. V Budeslize získal ocenění pro nejlepšího hráče měsíce (za prosinec) a nyní ho odměnila i populární herní série FIFA. Kolik by si za něj představoval současný zaměstnavatel, pokud by mělo dojít k přestupu? Na to vše se společně podíváme.

Od

Ve fotbalové hře FIFA se Patrik Schick dočkal zaslouženého vylepšení. V režimu FUT vyšla jeho vylepšená karta, která se může pochlubit ratingem atakujícím magickou devadesátku. Český forvard dostal hodnocení 86.

Výstavními staty jsou především zakončení (87) a driblink (87). Nad 80 se dostal Schick ještě s rychlostí (81). Na celou kartu se podívejte sami! Na Twitteru se s ní pochlubil samotný zaměstnavatel Bayer 04 Leverkusen. Skvělá reklama pro celý klub, nemyslíte?

A kolik by si za rozjetou českou mašinu mohl naúčtovat Leverkusen v případě přestupu? Německý server Transfermarkt těsně před Vánocemi aktualizoval odhadovanou cenovku 25letého hrotového útočníka.

Od poslední cenové aktualizace (15. července 2021) Patrick Schick podražil o závratných 12 milionů euro. Transfermarkt odhaduje jeho aktuální cenu na 40 milionů euro, jenže Werkself, jak se přezdívá Bayeru Leverkusen, by v případě přestupu žádal údajně ještě o dalších 20 milionů euro víc (téměř 1,5 miliardy CZK).

Schick v Bundeslize fotbalově uzrál a proto se nedá divit, že klub, jenž spadá pod agrochemicko-farmaceutickou firmu Bayer AG šponuje cenové podmínky takhle vysoko.

Pokud Schick jednoho dne přestoupí, tak se dost pravděpodobně stane nejdražším českým fotbalistou vůbec.

Nyní se však soustředí na to, aby pomohl Leverkusenu do Ligy mistrů. Dalším cílem českého forvarda je bezpochyb kvalifikace na MS 2022 v Kataru.

Zdroje: Bayer 04 Leverkusen, Karel Häring

Bundesliga

Hvězda Bayernu má po prodělání koronaviru potíže se srdcem, mimo hru bude několik týdnů

Bayern Mnichov nedávno zastihly potíže s koronavirem, když se nakazilo hned devět fotbalistů. Mezi nimi byl také levý bek Alphonso Davies, který navíc bude mít pauzu o několik týdnů delší. Lékaři u něho totiž zaregistrovali srdeční potíže.

Hned devět fotbalistů Bayernu Mnichov se muselo potýkat v poslední době s koronavirem. Až na Manuela Neuera však žádný z nich není doposud fit.

Nejhůře je na tom ale Alphonso Davies. Kanadský reprezentant v pátek musel ukončit trénink, jelikož u něj lékaři zjistili srdeční potíže.

„Každý hráč, který se nakazil, prošel vyšetřením. U Alphonsa jsme odhalili mírné známky myokarditidy, takže ihned přestal trénovat a několik týdnů nebude k dispozici,“ vyjádřil se trenér Julian Nagelsmann na tiskové konferenci.

Myokarditida je zánět srdečního svalu. Může snížit schopnost srdce pumpovat krev anebo způsobit rychlý nebo nepravidelný srdeční rytmus.

Davies přitom má teprve 21 let. Klidový režim by mu měl pomoci. Nagelsmann tvrdí, že soudě dle ultrazvuku by neměl být problém nikterak dramatický.

Kanadský fotbalista pak není prvním hráčem Bayernu, který má s koronavirem větší problémy. Nedávno se s virem i po jeho prodělání dlouho trápil Joshua Kimmich, který následně uznal, že byla chyba nenechat se očkovat.

Již v sobotu si přitom značně oslabený Bayern musí poradit s Kolínem. V posledním kole podlehl Borussii Mönchengladbach a Dortmund stáhl náskok bavorského celku na 6 bodů. Další ztrátou by tedy mohl zdramatizovat boj o titul, což rozhodně nechce dopustit.

Zdroj: FC Bayern Mnichov, Transfermarkt