Lorient vs. Lyon: Preview a tipy na sázení
Lyon jede v rámci předehrávky 27. kola Premier League na hřiště Lorientu. Potřebuje tři body, aby se přiblížil pozicím zaručující evropské poháry. Domácí mají jako motivaci setrvání mezi elitou.


Lyon jede v rámci předehrávky 27. kola Premier League na hřiště Lorientu. Potřebuje tři body, aby se přiblížil pozicím zaručující evropské poháry. Domácí mají jako motivaci setrvání mezi elitou.
Lorient se v únoru zvedl, ze čtyř kol získal sedm bodů a odlepil se ze sestupového pásma. Z šestnáctého místa má však pouze dvoubodový náskok na poslední Bordeaux, Ligue 1 je totiž letos extrémně vyrovnaná.
Lyon naopak vyhrál z posledních čtyř kol jen jednou a propadl se na desátou příčku. Přesto je na dostřel pohárům, na čtvrté Rennes ztrácí pouhých pět bodů. Je až neuvěřitelné, že jedna výhra ve 27. kole může tým ve Francii posunout klidně o pět příček dopředu.
Oporou domácích je Thomas Monconduit, zkušený střední záložník dal v lize tři góly a na dva nahrál. Třiadvacetiletý křídelník a francouzský mládežnický reprezentant Armand Laurienté síť rozvlnil čtyřikrát a jednou asistoval.
O kvalitách Lucase Paquety se na podzim přesvědčili i hráči Sparty, brazilský záložník má nyní na kontě sedm ligových branek a tři asistence. Útočník Karl Toko Ekambi se chlubí šesti góly v Ligue 1, dalších šest nasázel v pohárech.
Pokud se o něco Lorient aktuálně opírá, pak rozhodně o obranu. V posledních čtyřech kolech inkasoval pouze jednou, sám dal góly tři.
To nehraje do karet Lyonu, který naopak v posledních čtyřech kolech skóroval pouze třikrát a hned dvakrát vyšel střelecky naprázdno.
I přes špatnou formu Lyonu si myslím, že se mu podaří vyhrát. V domácím prostředí vyhrál poslední tři kola, předtím remizoval s PSG.
Tip na sázení l Výhra Lyonu v kurzu 1,87 u Tipsportu
-
Chance Liga
Chorý už má zájemce. Problémový útočník si může vyzkoušet další zahraniční angažmá
-
Chance Liga
Kam zamíří hříšníci Chorý s Douděrou po letním odchodu ze Slavie? V úvahu může připadat několik variant
-
Chance Liga
Třaskavý návrat Chorého do Plzně? Adolf Šádek má jasno
-
Chance Liga
Chorý má po Legii další zájemce, nouzi nebude mít ani Douděra. Co reprezentace?















