Londýské derby přineslo nový rekord! Ženský klubový fotbal dosud takovou návštěvnost nezaznamenal

Historický den pro anglický ženský fotbal! V rámci londýnského derby Arsenalu proti Tottenhamu, v němž domácí celek deklasoval hosty poměrem 4:0, zavítalo na stadion přes 47 tisíc diváků! A právě to je nový rekord ženského anglického klubového fotbalu.

Fotbalistky Arsenalu porazili před historicky největším publikem ženské nejvyšší soutěže Tottenham 4:0. Není to však pouze anglická liga, kde ženský fotbal zažívá vskutku slušný vzestup.

Rekordy v návštěvnosti byly překonány i v Lize mistryň a rovněž na mistrovství Evropy žen. Na Emirates Stadium se na londýnské derby mezi Arsenalem a Tottenhamem přišlo podívat 47 367 diváků. Domácí tým předváděl už od začátku utkání skvělý fotbal.

Už v páté minutě se prosadila sedmadvacetiletá útočnice Bethany Meadová, když parádní ránou do pravého horního rohu otevřela gólový účet zápasu.

Fotbalistky Arsenalu pak ještě před poločasem navýšili své vedení. Ve 44. minutě se přesně trefila nizozemská hvězda Vivianne Miedemaová.

Domácí hráčky v druhém poločase následně přidaly ještě dvě branky. Rafaelle se postarala o gól s pořadovým číslem 3, Miedemaová se v 68. minutě radovala z její druhé, a celkově čtvrté vstřelené branky.

Po dvou výherních zápasech se tak fotbalistky Arsenalu nachází se 6 body na prvním místě ženské Superligy. Vítězství 4:0 však pro Gunners znamená ještě něco dalšího.

Žádný jiný klub v historii ženské nejvyšší soutěže nezaznamenal osm čistých kont v řadě, přičemž velký dík tak putuje na konto brankářky Manuely Zinsbergerové.

Zdroje: WSL, CNN, Arsenal FC