Londýnské derby ve finále FA Cupu! Chelsea vyřadila Manchester United a utká se s Arsenalem

Manchester United nezvládl zápas semifinále FA Cupu s Chelsea a po prohře 1:3 v této soutěži končí. Ve finále tak uvidíme londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea.

Zdroj: chelseafc.com

První střelu na branku vyprodukoval Reece James, de Gea ji vyrazil před sebe. V 15. minutě hlavičkoval Marcos Alonso, bránu ale netrefil. Ve 32. minutě se prvně ozval celek z Manchesteru, Brunovu střelu z přímého kopu však vyrazil nad Caballero.

Konec první půle se hodně protáhl kvůli zraněním Maguira s Baillym, gól tak padl až v jedenácté minutě nastavení, kdy centr Azpilicuety poslal do sítě Giroud. Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Tedy gólem Chelsea.

Tentokrát z dálky vypálil Mason Mount a díky chybě de Gey mohl jít slavit. V 52. minutě měl snížení na noze Rashford, zadní tyč však těsně minul. Pět minut nato mířil k zadní tyči Giroud, de Gea se tentokrát blýskl dobrým zákrokem.

Třetí branka Blues přišla v 74. minutě, kdy si Alonsův centr srazil do vlastní sítě Maguire. Kontaktní gól přišel až v 85. minutě, sudí totiž po faulu na Martiala odpískal penaltu, kterou proměnil Bruno.

Na víc už se ale Rudí ďáblové nezmohli a po prohře 1:3 končí v semifinále FA Cupu.