Londýnské derby ovládl Arsenal

V sobotu odpoledne se odehrál šlágr 12. kola Premier League, ve kterém Arsenal na svém stadionu přivítal svého městského rivala Tottenham. V tomto zápase se více dařilo domácím, kteří zásluhou branek Mustafiho a Sáncheze uhájili všechny tři body.

Do první šance zápasu se dostal domácí Lacazette, ale střelu z hranice vápna mu na poslední chvíli zablokoval bránící hráč. Hned v další akci se na druhé straně ve vápně uvolnil Harry Kane, ale Petr Čech jeho střelu pokryl. V 19. minutě mohl Lacazette otevřít skóre, jenže na přihrávku Bellerína před prázdnou bránu o kousek nedosáhl.

K vidění byl pěkný útočný fotbal, který se fanouškům určitě musel líbit. Ve 33. minutě Eriksen vyslal na Čecha skrytou střelu, ale český brankář fantastickým zákrokem míč vyrazil. O tři minuty později se už ale stav měnil. Özil z přímého kopu našel ve vápně Mustafiho, který přesně umístěnou hlavičkou dostal míč za záda Llorise – 1:0.

Branka domácí nakopla a ti toho dokonale využili. Ve 41. minutě se Lacazette dostal po přihrávce Bellerína za soupeřovu obranu, neukvapil se a přesnou přihrávkou našel ještě volného Alexise Sáncheze, jenž podruhé rozjásal tribuny Emirates Stadium – 2:0. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo, týmy tak odcházely do šaten za stavu 2:0.

Druhý poločas byl o poznání vyhecovanější a plný emocí. Na první větší šanci museli fanoušci čekat až do 70. minuty, kdy si Alexis Sánchez navedl míč na střed, ale branku nakonec přestřelil. O pár minut později mohl stejný hráč rozhodnout. V samostatném průniku si položil brankáře Llorise, ale z úhlu branku trefit nedokázal.

Na druhé straně zahrozil Dier, jenž si vyskočil na přesný centr Eriksena, ale jeho hlavičku vychytal fantastickým zákrokem Petr Čech. Naopak v 86. minutě brankář Arsenalu nemusel zasahovat, jelikož Son se svou příležitostí z hranice penalty nenaložil dobře a branku přestřelil.

V nastavení jsme ještě mohli vidět po jedné šanci na obou stranách. Nejprve šel Sánchez sám na branku, ale toho vychytal výborným zákrokem Lloris a poté selhal i Son, jehož tvrdou střelu ještě stačil srazit Mustafi mimo branku. Arsenal se tak mohl radovat z tohoto důležitého vítězství.