Spojte se s námi


Fotbal

Lobotka v Barceloně? Záloha by spíše utrpěla

Stanislav Lobotka byl v posledních týdnech spojovaný s přestupem do Barcelony. Stal by se druhým Slovákem, který by dres slavného klubu oblékl. Přestup by však nemusel dávat úplně tak smysl pro Barcelonu jako takovou, především záložní řada by s Lobotkou měla jednu velkou slabinu.

Publikováno

dne

Stanislav Lobotka byl v posledních týdnech spojovaný s přestupem do Barcelony. Stal by se druhým Slovákem, který by dres slavného klubu oblékl. Přestup by však nemusel dávat úplně tak smysl pro Barcelonu jako takovou, především záložní řada by s Lobotkou měla jednu velkou slabinu.

Lobotka v Neapoli

V italském klubu slovenský záložník kroutí 4. sezonu po přestupu z Celty Vigo. V zimě roku 2020 stál Neapol 21 milionů eur. Díky zimnímu přestupu byl Lobotka u zisku italského poháru hned během prvního půl roku v Itálii.

Po svém boku tehdy měl útočné trio Insigne, Mertens a Callejon. Ve finále si Neapol poradila s Juventusem po penaltovém rozstřelu. V Neapoli si slovenského středopolaře váží především díky fantasticé hře na míče.

Lobotka často neztrácí míče, jeho procenoti úspěšných nahrávek se pohybuje vysoko nad 90 %. Z pozice šestky se nedostává k většímu počtu zakončení, o čem svědčí bilance 2 gólů a 2 asistencí ve 155 zápasech.

Důležitost Lobotky je vidět ve statice lost-saved ball, neboli ve statitce získaných a ztracených míčů. V této sezoně Serie A Slovákovi svítí u ztracených míčů číslo 10 a u počtu získaných 194, což je neskutečný kontrast.

Spekulace o přestupu

Podle několika zdrojů by Lobotkova cena byla okolo 40 milionů eur, což by byla díky dnešním přemrštěným cenám téměř krádež za bílého dne. Přeci jen jde o hráče hrajícího v předním celku Serie A, ačkoliv se Neapoli letos moc nedaří. Pokud by se Neapoli nepodařilo uhrát Ligu mistrů, tak by byl přestup téměř na spadnutí.

Spekulace o přestup navíc podpořilo Xaviho vyjádření: „Lobotka téměř neztrácí žádné míče. V Neapoli je Lobotka rozdílovým, rád bych ho viděl v klubu jako je Barcelona.“ Komentář dodal i Lobotkův agent Branislav Jasurek: „Mluvili jsme s Decem, Barcelona by ho ráda podepsala. Musí se ale ještě stát mnoho věcí.“

Lobotka by Barceloně mohl ublížit

Ačkoliv je Lobotka bezesporu skvělým fotbalistou tak by mohl Barceloně spíše ublížit. První podivnou věcí kolem přestupu je určitě vyjádření Xaviho, jelikož Španěl nadále trvá na letní rezignaci z pozice trenéra.

Hráči by tedy nedávalo smysl přestupovat kvůli touze Xaviho, když nemá tušení, jestli by ho ocenil i nový trenér. Problémem by byla především výška katalánské záložní řady. Lobotka má pouze 168 cm, Gavi 173 cm a Pedri 174 cm. Soupeř by tedy velmi pravděpodobně uhrál veškeré vzdušné míče ve středu pole.

Situaci by nezachránil ani Frenkie de Jong, který má sice alespoň 181 cm, ale vyhlášeným hlavičkářem není. Proti Barceloně by tedy většina týmů aplikovala dlouhé nakopávané míče, s kterými by Barcelona měla velké potíže. Problém by samozřejmě nastal i při bránění obranných standardních situací.

Zdroj: 90mins, Tranfermarkt, Serie A

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.