Premier League

Liverpool se bude muset obejít na delší dobu bez jedné z opor kvůli zlomené noze. „Hrajme fotbal,“ vyzval Jürgen Klopp

Lodivod Liverpoolu Jürgen Klopp už nějakou dobu volá po zvýšené ochraně nejen jeho svěřenců a nyní má další důvod, aby v tomto volání nepřestával. Při vítězství 3:1 nad Burnley se totiž zranil jeden z jeho hráčů, konkrétně obránce Joe Gomez, který letos prožívá povedenou sezonu.

Zdroj: skysports.com

Stále teprve jednadvacetiletý obránce v utkání proti Burnley musel střídat už ve 23. minutě, když ho dohrál u brankové čáry kapitán Ben Mee. Toto dohrání však má poněkud vážnější následky. Joe Gomez má totiž zlomenou nohu a bude chybět svému týmu minimálně šest týdnů, během nichž Liverpool odehraje deset soutěžních utkání, včetně toho nejdůležitějšího s Neapolí o postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Mimo to se také utká během této doby s Manchesterem City i Manchesterem United či Arsenalem.

Zákrok, který Joea Gomeze vyřadil ze hry můžete vidět v čase 0:37:

Nutno podotknout, že Joe Gomez letos patří mezi základní stavební kameny týmu Jürgena Kloppa. Naskočil do 18 z dvaceti možných zápasů, přičemž až na dva případy byl pokaždé v základní sestavě. Utvořil tak ve středu obrany partnerskou dvojici s Virgilem Van Dijkem.

„Rozhodčí se musí ujistit, že se podobné momenty nebudou opakovat a dít pořád dokola. Hrajme fotbal,“ komentoval po utkání ostré zákroky soupeře německý kouč Liverpoolu. Ten má naštěstí k dispozici na Gomezův post ještě Matipa či Lovrena. Přesto v náročném prosincovém programu, kdy se hrne jedno utkání za druhým, by nejspíše měl rád k dispozici všechny hráče zdravé.

Samozřejmě je možné, že se může délka rekonvalescence jednadvacetiletého obránce buďto zkrátit či prodloužit. Fanoušci Reds či Jürgen Klopp zajisté doufají v první možnost.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Huddersfield počtvrté v řadě poznává hořkost porážky a Newcastle se posouvá na čtrnáctou příčku v tabulce

Huddersfield v důležitém utkání týmů ze spodku tabulky přivítal Newcastle. Pro oba týmy to byl víceméně zápas o šest bodů. Terriers by se výhrou bodově dotáhli na svého soka, ale nepodařilo se jim to a díky tomu naopak Magpies svému soupeři odskočily. Herně to sice z jejich strany úplně přesvědčivé nebylo, jelikož Huddersfield měl drtivou převahu v držení míče. To však zápasy nevyhrává a přestože Newcastle několik velkých šancí zahodil, veze domů tři body díky jednomu vstřelenému gólu.

Huddersfield vlétl do utkání aktivněji. Chtěl ukázat, kdo je domácím týmem a hned od první minuty dokázal svého soupeře zatlačit, což vyvrcholilo ve čtvrté minutě rohovým kopem, po kterém míč propadl na úroveň penalty a k zakončení se dostal Laurent Depoitre, ale nedokázal trefit bránu. Přestože Newcastle poté dokázal hru víceméně srovnat, do další šance se dostal domácí celek v desáté minutě díky povedenému protiútoku, když z hranice vápna pálil Jonathan Hogg, ale nedokázal úplně dobře trefit míč a tak Dúbravka nemusel zasahovat.

V 15. minutě měl ale obrovskou šanci Newcastle. Christian Atsu šel v podstatě sám na brankáře, ale míč si příliš předkopl a Lössl díky dobře časovanému vyběhnutí dokázal Atsuovi zabránit ve skórování. O pět minut později pálil z přímého kopu ze střední vzdálenosti Philip Billing a Dúbravka proti jeho dělovce musel předvést dobrý zákrok. Ve 24. minutě pak mohl jít do velké šance Rondón, když Manquillo posílal zprava skvělou přihrávku za obranu, ale Lössl opět skvěle vyběhl a u míče byl dříve než útočník Magpies. Jen minutu nato po dobře zahrané standardní situaci dostal dobrý míč za obranu Fabian Schär, který čelil sám gólmanovi Huddersfieldu, ten však svůj tým opět zachránil.

Dúbravka si musel připsat další zákrok ve 32. minutě, když zkoušel pálit Alex Pritchard zpoza vápna. Jeho střela ale byla zblokovaná a díky tomu slovenský gólman neměl problémy míč chytit. Po několikaminutovém boji o územní převahu, v níž byli úspěšnější spíše domácí, se ve 42. minutě pokusil překvapit gólmana Terriers obránce Fabian Schär, který ze standardní situace z půlky hřiště napálil míč přímo na bránu soupeře. Lössl se však včas stihl vrátit a střela navíc letěla asi metr nad bránu.

Přestože domácí Huddersfield držel v první půli míč téměř 70% času, tak si nedokázal vypracovat žádnou stoprocentní šanci. A to ani přes svou střeleckou převahu. Newcastle sice aktivnější na míči ani v počtu střel nebyl, ale dostal se do dvou stoprocentních šancí, které však nedokázal využít.

V druhé půli se na střelu příliš dlouho nečekalo. Hned ve 46. minutě totiž napřáhl zpoza vápna Atsu, ale mířil přímo do náruče soupeřova gólmana. Přestože pak opět míč drželi většinou na kopačkách hráči Huddersfieldu, do další šance se dostal Newcastle. Dobrou přihrávku do šestnáctky dostal Christian Atsu, který z první vypálil, ale Lössl předvedl skvělý reflexivní zákrok. Zpoza vápna dorážel Kenedy mimo bránu.

V 56. minutě už však Newcastle jednu ze svých příležitostí proměnil. Po nádherné kombinační přímočaré akci poslal Manquillo skvělou přihrávkou do tutovky Rondóna a pro venezuelského útočníka nebyl problém míč odklidit do odkryté brány a poslat tak Magpies do vedení 1:0.

Jen čtyři minuty poté však musel zasahovat Dúbravka, když nebezpečně pálil Chris Lowe. K dorážce pak ještě dobíhal jeden z hráčů Terriers, ale nacházel se v ofsajdu, což Newcastle zachránilo. V 65. minutě však opět hrozil Newcastle a Ayoze Pérez dokázal skvělým lobem překonat gólmana a skórovat, jenže rozhodčí signalizovali ofsajd, který pokud byl, tak byl milimetrový.

Poté dokázal Huddersfield svého soupeře na několik minut uzavřít na jeho polovině. To vyvrcholilo centrem a hlavičkou Laurenta Depoitreho, která díky slabé razanci nebyla problém pro Martina Dúbravku. Poté se však hra opět na chvíli přenesla i na druhou půlku hřiště, to však netrvalo dlouho. Newcastle neměl potřebu se někam hnát a něco vymýšlet, takže to nechával na svém soupeři a spoléhal na svou dobře organizovanou defenzivu.

Další obrovskou šanci si však vypracoval Newcastle. V 87. minutě ztratil na polovině díky dobrému napadání hostujícího celek obránce Huddersfieldu, díky čemuž šly Magpies do rychlého protiútoku. Ten zakončil střelou zpoza vápna Matt Ritchie, jehož střela však mířila přímo do míst, kde se pohyboval gólman domácího týmu. Terriers se pak stále snažili dobýt obranu hostujícího celku, ale zkrátka na ni nedokázali najít recept.

I díky tomu si tři body domů vezou hosté z Newcastlu. Ti jakoby přijeli s taktikou „vy si hrajte s míčem a my si budeme vytvářet šance“ a zafungovalo to. V druhé půli drželi míč domácí téměř 80% hracího času, k ničemu jim to však nebylo. Šance měl totiž především Newcastle a jednu dokázal využít. Proto získává důležité tři body do tabulky a rozhodně odjíždí spokojený.

Huddersfield 0 : 1 Newcastle

Sestavy:
Huddersfield: Lössl – Kongolo (60. Sobhi), Schindler, Jorgensen – Lowe (60. Durm), Billing, Hogg (C) (77. Mbenza), Bacuna, Hadergjonaj – Pritchard – Depoitre

Newcastle: Dúbravka – Schär, Clark, Lascelles (C) – Kenedy (89. Dummett), Diamé, Ki Sung-yueng (72. Hayden), Manquillo- Pérez, Rondón (81. Ritchie), Atsu

Preview: Na Anfield Road se odehraje nejsledovanější zápas v Premier League. Liverpool vyzve Manchester United

V probíhající sezóně se oba týmy nachází v úplně jiném rozpoložení a jasným favoritem zápasu je Liverpool. Manchester United se nachází “až” na šesté příčce a momentálně neprožívá nejlepší období. Bude tento zápas patřit mezi ty nejlepší, které tito dva soupeři sehráli? Hned několik faktorů hraje hraje ve prospěch týmu Josého Mourinha, ale letošní sezóna nahrává více Liverpoolu.

Historie zápasů, statistiky
K prvnímu utkání mezi těmito celky došlo už 28. 4. 1894. Tehdy šlo pouze o přípravné utkání a z vítěství se radoval tým Liverpoolu, když dokázal vyhrát 2:0 a zápas navštívilo 3000 diváků. Od té doby uteklo hodně času a teď to bude už 201. soutěžní utkání mezi těmito celky. Manchester United dokázal vyhrát v 80 zápasech, 55 krát se zrodila remíza a v 65 případech zvítězil Liverpool.

Získané trofeje
Pokud se podíváme na to, kolik toho oba celky dokázali vyhrát, tak toho uvidíme opravdu hodně. Dohromady tyto kluby získali už 122 trofejí. Liverpoolu patří 60 a Manchesteru United zbylých 66. Pokud se ale podíváme na ligové tituly od sezóny 1992/1993, když se First Division přejmenovala na Premier League, tak zjistíme že Reds ligu nevyhráli ani jednou, zatímco Red Devils zvítězili 13x.

Statistiky hráčů
Nejvíc startů si v utkáních mezi Liverpoolem a Manchesterem United připsal Ryan Giggs, legenda Red Devils, který odehrál 48 zápasů, což je opravdu úctihodné číslo. Nejlepší střelce máme hned tři, a to dva z týmu Rudých Ďáblů – George Walla a Sandyho Turnbulla a jednoho z týmu The Reds – Steveho Gerrarda. Všichni tito 3 hráči vstřelili devět branek.

Trenéři
V týmu Liverpoolu najdeme Jürgena Kloppa, který se snaží hrát rychlý fotbal, zaměřený především na útočení a jeho týmu to přináší úspěchy, viz úspěch v Lize mistrů z minulé sezony. Naopak Manchester United trénuje José Mourinho, který hraje úplně jiným stylem než Klopp a v poslední době se setkává s příliš velkou kritikou a také špatnými výsledky. Klopp se utkal s Mourinhem 7x, 3x zvítězil Klopp, zrodily se 3 remízy a pouze jednou se z vítězství radoval portugalský stratég.

Salah vs. Martial
Salah nebo Martial? Salah je zatím na prvním místě v tabulce střelců společně s Aubameyangem a pro Liverpool je už druhou sezónu klíčovým hráčem. Martial je zase nejlepší střelec Manchesteru United, ale není jisté, jestli se v zápase objeví, protože má problémy se stehnem. Pokud ale nastoupí, tak bude zajímavé sledovat, který z těchto dvou pomůže svému týmu více.

Allison vs. de Gea
Domácí brankář je na tom podstatně lépe než de Gea. V probíhající sezóně si Allison udržel už 10 čistých kont, zatímco de Gea pouze dvě. V letošní sezóně je mezi nimi velký rozdíl a právě výkon obou bude v zápase hodně důležitý. Klopp prohlásil po úterním zápasu Ligy mistrů proti Neapoli, že kdyby věděl jak je Allison dobrý, tak by za něj zaplatil ještě víc. Naopak David de Gea dělá od mistrovství světa hodně chyb a momentálně není velkou oporou Manchesteru United.

Letošní sezóna
V letošní sezóně je na tom Liverpool podstatně lépe než jejich odvěký rival Manchester United. The Reds se nachází na první pozici, ale pouze o bod před Manchesterem City. Rudí Ďáblové jsou na šesté pozici, ale na Liverpool už ztrácí šestnáct bodů a TOP 4 osm bodů, což se bude hodně těžko dotahovat.

Zápas mezi Liverpoolem a Mancheteru United má jasného favorita, na domácí je kurz 1.52, zatímco na hosty 6.50, což je opravdu velký rozdíl. Zápas by se mohl hrát ve velkém tempu a Liverpool by měl potvrdit roli favorita, utkání můžete sledovat v neděli od 17:00 na Digisportu 4.

Tip Ruik Football: Vítězství Liverpoolu v kurzu: 1.52

Preview: Na Etihad Stadium Manchester City přivítá Everton

V minulém kole přišli Citizens o první místo a dnes by se tam aspoň na chvíli mohli vrátit. Ale budou to mít těžké, protože na Etihad Stadium přijede Everton, který je na sedmé příčce. Dokáže tým Pepa Guardioly porazit Karamelky?

V minulém kole Manchester City poprvé v lize prohrál, a to proti Chelsea. Můžeme říct, že si tým Sarriho vítězství zasloužil. Citizens do šancí nepouštěli a sami ty svoje dokázali využít. Pro Manchester to bude důležitý zápas, protože po víkendu může být zase první, jelikož Liverpool bude hrát proti Manchesteru United.

Manchester City by mohl pomoct i fakt, že ve skupině Ligy mistrů skončili první a ve středu porazil Hoffenheim 2:1. Pro tým Guardioly hraje i ten fakt, že v probíhající sezóně vyhráli v lize všechny svoje zápasy se skóre 30:5. Navíc v dnešním zápase by mohl nastoupit De Bruyne i Agüero.

Everton se nachází na sedmé pozici a je pouze o dva body o za Manchesterem United. Tým Marka Silvy dokázal uhrát remízu s Chelsea 0:0 a v Merseyside derby Everton prohrál 0:1 díku gólu Origiho z 96. minuty. Z toho vyplývá, že Karamelky se na tyto zápasy dokáží dobře připravit.

Proti Evertonu hraje statistika, kterou mají v letošní sezóně na hřištích soupeřů. Ze sedmi utkání vyhráli pouze jednou a třikrát remízovali.

Dokáže Manchester City potvrdit roli favorita a zvítězí? Očekávám, že zápas by nám mohl mohl nabídnout hodně gólových příležitostí a sledovat ho můžete od 13:30 na Digisportu 4.

Tip Ruik Football: Vítězství Manchesteru City v kurzu: 1.24