Spojte se s námi

Fortuna liga

Lingr s Olayinkou nám hodně chybí při standardkách, říká Trpišovský. Zlepšit chce také auty

Jen na bezbrankovou remízu stačil Slavii špatný výkon v Teplicích. Jindřich Trpišovský se následně na tiskové konferenci zaobíral příčiny poklesu branek a důvod našel i ve standardních situacích.

Publikováno

dne

Jen na bezbrankovou remízu stačil Slavii špatný výkon v Teplicích. Jindřich Trpišovský se následně na tiskové konferenci zaobíral příčiny poklesu branek a důvod našel i ve standardních situacích.

Sezóna 2022/23, po deseti odehraných kolech má Slavia na kontě už 34 gólů, o dvanáct víc než druhý nejofenzivnější tým, Plzeň.

Sezóna 2023/24, po deseti kolech má Slavia na kontě pouze 17 branek, tedy přesně polovinu, o deset gólů méně než Sparta i Plzeň.

Na druhou stranu má Slavia o dva body více než loni po deseti kolech. Ovšem ofenzivní potence jí hodně trápí a stála body jak v Jablonci, tak se Spartou i v Teplicích.

Sešívané přednosti se dost otočily. Zatímco loni slávisté často nadělovali soupeřům velké příděly a naopak v defenzivě dělali hloupé chyby, kterými darovali góly, potažmo body, teď je defenziva velice pevná.

Z 10 kol inkasovali sešívaní jen pětkrát a mají nejlepší obranu v lize. Jenže zároveň nedávají góly, útočníků přitom mají spoustu. Jurečka se zatím trefil jen z penalt, Chytil a Tijani jsou lepší z lavičky a van Buren od začátku sezóny přestal dávat góly.

Standardky a auty

Slavia je navíc se Slováckem jediným týmem, který v aktuální sezóně ještě nedal gól hlavou. A to už je vskutku alarmující statistika. Nad způsoby, jak zlepšit produktivitu, se zamýšlel i Jindřich Trpišovský.

„První, co mě napadne, jsou standardní situace. Dřív jsme z nich byli produktivnější, spoustu gólů hlavou navíc dávali Ondra Lingr a Peter Olayinka. David Jurásek navíc dobře zavíral zadní tyč a připravoval nám pozice, tam nás momentálně v podobných zápasech tlačí bota.

Centry z levé strany nejsou dnes zdaleka tak kvalitní jako ty zprava, často míče navíc létají do jiného prostoru, přestože máme ve vápně Tijaniho a Mojmíra. Další věc je, abychom proměňovali šance, určitě tam jsou věci, které jsou souhry náhod, ne ale všechny. Zásadní jsou standardky, Linži s Peterem dávali podstatnou část svých gólů právě hlavou,“ uvedl Trpišovský.

Další věcí, na kterou by se kouč Slavie chtěl zaměřit, jsou pro někoho možná trochu překvapivě autová vhazování.

„Další věc, kterou musíme zlepšit, jsou auty. Minulý rok jsme z nich dokázali být nebezpeční, teď jsme soupeři z vlastního vhazování darovali penaltu. To jsou věci, které si musíme ukázat, ve čtvrtek hrajeme, takže v pondělí máme jedinou šanci, kdy hráčům ukázat, jak se chovat v konkrétních situacích,“ dodal kouč Slavie.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené