Reklama

Liga začíná! Sobotní duel Teplic s Libercem dostal zelenou

Již v sobotu se můžeme těšit na první zápas Fortuna ligy poté, co byla sezona kvůli pandemii koronaviru pozastavena. Start posvětila Ligová fotbalová asociace.

Zdroj: www.fcslovanliberec,cz

Liga může začít! „Všichni hráči, členové realizačních týmů i další pracovníci klubu z Teplic a Liberce prošli úspěšně druhým kolem testů metodou PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2 a nic proto nebrání sehrání odloženého utkání 23. kola FORTUNA:LIGY dle plánu v sobotu 23. května od 18 hodin,“ zní stanovisko LFA.

Bude se jednat o první zápas od 9. března. Naplno se však soutěž má rozjet v úterý a ve středu, kdy je na programu celé 25. kolo. Nicméně zbylých 30 klubů z první i druhé ligy ještě musí absolvovat testy o víkendu i brzy po něm.

Třetí vlna testování by se měla konat v pauze mezi základní částí a nadstavbou. Stále však může v restartu soutěže dojít ke komplikacím. V pondělí bude zasedat vedení Moravskoslezského kraje a hrozí, že Karviná bude v karanténě.

To díky šíření se viru mezi horníky z Dolu Darkov a jejich rodinnými příslušníky. Celkově je Karviná nyní jedním z nejvíce zasaženým ohnisek nákazy. Karanténa by byla velkým problémem pro restart Fortuna ligy.

Z města, ani do města, by totiž nemohli cestovat ani fotbalisté, třebaže by byli zdraví. LFA navíc nemá plán, jak by situaci řešila. Doufejme tak, že karanténa slezské město mine a liga bude moci odstartovat podle plánu a očekávání.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Je to sportovní tragédie! Co na zranění Lukáše Provoda řekli Jindřich Trpišovský a Simon Deli?

Před utkáním s Karvinou se o vážném zranění Lukáše Provoda rozpovídali Jindřich Trpišovský a Simon Deli. Jak ztrátu klíčového hráče vnímají a jak ji berou?

10 nejstarších fotbalových klubů v Evropě

Rozeznat nejstarší fotbalové kluby v Evropě není určitě jednoduchá záležitost. Jednotlivé zdroje se liší ve svých žebříčcích, a ne vždy jsou dochovány jasné důkazy o založení konkrétních klubů.

Zůstane v Olomouci? Belgický Leuven na Jemelku neuplatnil opci, ten tak dost možná začne přípravu v Sigmě

Václav Jemelka odešel v létě na hostování s opcí do belgického Leuvenu, ve kterém se chytl a pravidelně hrával v základní sestavě. Klub však nemá dostatek financí, a tak se rozhodl jeho opci neuplatit.