Spojte se s námi


Fortuna liga

Liga mistrů v Liberci? Jednou snad ano! Nový vlastník Slovanu promluvil i o Nezmarově dluhu

Ondřej Kania se podle očekávání stal novým majitelem FC Slovan Liberec a do budoucna se netají velkými plány. Pomoct s jejich realizací mu má Jan Nezmar, který se po delší pauze vrací do fotbalového prostředí.

Publikováno

dne

Ondřej Kania se podle očekávání stal novým majitelem FC Slovan Liberec a do budoucna se netají velkými plány. Pomoct s jejich realizací mu má Jan Nezmar, který se po delší pauze vrací do fotbalového prostředí.

Kania by jednou Liberec rád viděl v Lize mistrů, v milionářské soutěži, kterou tento klub nikdy nehrál, i když jednou k tomu měl blízko.

Bylo to v době, kdy mančaft vedlo trenérské duo Ladislav Škorpil a Josef Csaplár, do základní skupiny ovšem v roce 2002 Slovan neprošel přes slavný AC Milán.

Liberečtí sice zvládli úvodní domácí duel, v němž překvapivě zvítězili 2:1, venku ovšem na Maldiniho, Pirla, Gattusa a spol. nestačili a prohráli 0:1.

Tehdy mohl Severočechy do prestižní klubové soutěže poslat útočník Jan Nezmar, jenž se nyní stal novým sportovním ředitelem klubu.

Honza Nezmar šel sám na bránu a gól nedal. Za tohle ho pan Karl na naší první schůzce strašně zábavným způsobem griloval. Vím, že to nemá rád, když to říkám, ale snad mi to odpustí,“ uvedl Kania v Q&A pro klubové webové stránky.

Vím, že je troufalé o klubu, který je teď na sedmé příčce, něco takového říct, ale já si myslím, že v kombinaci Honzova historického dluhu, nějaké mé ambice a naší lásky k hymně Ligy mistrů by tady ta Liga mistrů prostě jednou zahrát měla,“ usmíval se mladý podnikatel.

Bude opravdu zajímavé sledovat, zda se mu tento smělý plán v horizontu příštích několika let podaří uskutečnit. Liberec to bude mít velmi těžké.

Kania s Nezmarem severočeský celek přebírají v době, kdy se s 35 body nachází na 7. příčce tabulky Fortuna ligy se 4bodovou ztrátou na 6. Slovácko.

Zdroje: inFotbal, FC Slovan Liberec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.