Spojte se s námi


Fotbal

Liga mistrů se vrací! Co kdo potřebuje k postupu v úterním programu?

Liga mistrů se konečně vrací. V úterním programu si některé týmy mohou zajistit postup do jarní fáze a naopak některé mohou vypadnout ze hry. Které zápasy sledovat?

Publikováno

dne

Liga mistrů se konečně vrací. V úterním programu si některé týmy mohou zajistit postup do jarní fáze a naopak některé mohou vypadnout ze hry. Které zápasy sledovat?

Začněme skupinou E. V ní je situace následovná. Atlético Madrid bodů 8, Lazio 7, Feyenoord 6, Celtic 1. První tři týmy mohou ještě postoupit v jakémkoliv pořadí, Celtic už na postup určitě nedosáhne. Colchoneros hrají na Feyenoordu, Lazio doma s Celticem.

Atlético bude mít jistý postup, pokud porazí Feyenoord. Tím by pomohl i Laziu, protože pokud Italové porazí Celtic a Feyenoord nebude bodovat, zajistí si postup. Feyenoord potřebuje k postupu vyhrát oba své zápasy (Atlético, Celtic) a postoupil by.

Ve skupině H se situace trochu zamotala. Barcelona už mohla mít jistý postup, jenže prohrála se Šachtarem. Teď má bodů 9, stejně jako Porto, Šachtar jich má 6. Poslední Antwerpy s 0 body už jsou ze hry.

Barcelona navíc hraje s Portem, Šachtar doma s Antwerpy. Pokud ukrajinský celek dokáže vyhrát, bude poslední zápas s Portem velmi dramatický.

Skupina smrti a jistí postupující

Nejzamotanější situace však je ve skupině F, tedy skupině smrti. Z té ještě může postoupit každý tým. Nejlepší pozici má první Dortmund se 7 body, druhé PSG jich má 6, třetí AC Milán 5 a Newcastle 4.

V úterý nás čeká střet AC Milán s Borussií Dortmund, PSG přivítá Newcastle, kterému má co vracet. Pokud Dortmund na San Siru zvítězí, má jistý postup bez ohledu na výsledek druhého zápasu. PSG si zajistí postup, jestliže zvítězí a zároveň AC Milán nevyhraje. Rossoneri a Newcastle si ještě zajistit postup nemohou.

Naprosto jasná situace je ve skupině G. Manchester City má plný počet bodů (12), Lipsko má o tři méně. Bělehrad a Young Boys mají shodně 1 a už nemohou postoupit. Lipsko tak může pouze v případě výhry v Manchesteru zabojovat o první místo, první duel prohrál doma 1:3.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené