LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.

Zdroj: https://www.mfkkarvina.cz

Podobný scénař praktikuje extraligový Třinec, který již svou přípravu do Polska přesunul. Karviná s Opavou tak přišly s řešením, jak alespoň částečně udržet hráče v herní kondici, v druhé polovině tohoto týdne si to měli rozdat v přátelském utkání, v plánu bylo i utkání Sigmy s Baníkem. Vše mělo být maximálně v utajení, o zápase se neměla dozvědět média ani fanoušci.

Ligová fotbalová asociace se to ale dozvěděla a v úterý rozeslala prvoligovým a druholigovým klubům důrazný dopis, jenž podepsal sám výkonný ředitel Tomáš Bárta.

„Vedení LFA důrazně apeluje, aby se kluby takových činností a organizace utkání mimo území České republiky za současné situace zdržely,“ zněla část dopisu.

Asociace totiž silně usiluje o udělení vyjímek k tomu, aby mohl být obnoven plný tréninkový proces s využitím šaten i sprch. Dále také pracuje na tom, aby se sedmé kolo FORTUNA:LIGY odehrálo ještě před koncem října.

I kvůli možnému blížícímu se restartu se týmy snaží udělat vše pro to, aby do ligy naskočily zpět v co možná nejlepší formě.

„Mohu potvrdit, že LFA apelovala na kluby, aby žádné přátelské zápasy momentálně nesehrávaly. Považujeme to za obcházení pravidel, která jsou platná pro všechny. Z našeho pohledu by se tím minul účinkem původní princip a záměr ministerstva zdravotnictví. Druhým, byť podružným důvodem, proč jsme proti, je fakt, že příhraniční celky by se tím oproti jiným dostávaly do výhody, takže podmínky pro přípravu by byly nerovné,“ uvedl ředitel komunikace LFA Štěpán Hanuš.

Zdroj: Deník Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nechápu postup LFA,Sparta,Slavie i Liberec dostanou výjimku kvůli pohárům,a o.statní mancafty pykají za co.U basketbalu klub z Brna jezdí trénovat do haly v Rakousku a nikomu to nevadí.Co to sedí v LFA za debily,viz Svoboda

    • souhlasim s Luongem. tymy hrajici EL hraji a maji vyhodu, ze jsou v zapasovem tempu. Ostatnim zakazou hrat, to je neregulerni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.