Reklama

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.

Zdroj: https://www.mfkkarvina.cz

Podobný scénař praktikuje extraligový Třinec, který již svou přípravu do Polska přesunul. Karviná s Opavou tak přišly s řešením, jak alespoň částečně udržet hráče v herní kondici, v druhé polovině tohoto týdne si to měli rozdat v přátelském utkání, v plánu bylo i utkání Sigmy s Baníkem. Vše mělo být maximálně v utajení, o zápase se neměla dozvědět média ani fanoušci.

Ligová fotbalová asociace se to ale dozvěděla a v úterý rozeslala prvoligovým a druholigovým klubům důrazný dopis, jenž podepsal sám výkonný ředitel Tomáš Bárta.

„Vedení LFA důrazně apeluje, aby se kluby takových činností a organizace utkání mimo území České republiky za současné situace zdržely,“ zněla část dopisu.

Asociace totiž silně usiluje o udělení vyjímek k tomu, aby mohl být obnoven plný tréninkový proces s využitím šaten i sprch. Dále také pracuje na tom, aby se sedmé kolo FORTUNA:LIGY odehrálo ještě před koncem října.

I kvůli možnému blížícímu se restartu se týmy snaží udělat vše pro to, aby do ligy naskočily zpět v co možná nejlepší formě.

„Mohu potvrdit, že LFA apelovala na kluby, aby žádné přátelské zápasy momentálně nesehrávaly. Považujeme to za obcházení pravidel, která jsou platná pro všechny. Z našeho pohledu by se tím minul účinkem původní princip a záměr ministerstva zdravotnictví. Druhým, byť podružným důvodem, proč jsme proti, je fakt, že příhraniční celky by se tím oproti jiným dostávaly do výhody, takže podmínky pro přípravu by byly nerovné,“ uvedl ředitel komunikace LFA Štěpán Hanuš.

Zdroj: Deník Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nechápu postup LFA,Sparta,Slavie i Liberec dostanou výjimku kvůli pohárům,a o.statní mancafty pykají za co.U basketbalu klub z Brna jezdí trénovat do haly v Rakousku a nikomu to nevadí.Co to sedí v LFA za debily,viz Svoboda

    • souhlasim s Luongem. tymy hrajici EL hraji a maji vyhodu, ze jsou v zapasovem tempu. Ostatnim zakazou hrat, to je neregulerni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.